Našli ste nižšiu cenu?

Záhradné stroje pre starostlivosť o záhradu

Kosačka na trávu

Kosačka na trávu je bezpochyby stroj, ktorý nechýba v žiadnom dome so záhradou. Okrem tradičného rozdelenia na kosačky elektrické a benzínové, kam môžeme pridať ešte kategóriu kosačiek akumulátorových, kam spadajú robotické kosačky, môžeme kosačky rozdeliť takto:

rotačné – majú horizontálne uložený rotujúci nôžbubnové – zvládnu pokosiť záhradu s vysokou trávou, sú ideálne pre veľké pozemky, sady a členitý či svahovitý terénrobotické – záhradný stroj, ktorý funguje úplne bez vašej asistencie, vy ho musíte len nastaviťstrunové – kosačky pre miesta, kam sa s bežnou kosačkou nedostanete, blízko múrov, stromov, skaliek, takisto zvládnu pokosiť vysokú trávu.

zahradne stroje pre starostlivost o zahradu 4
zahradne stroje pre starostlivost o zahradu 3

Rotavátor

Motykám už odzvonilo, je na čase zaobstarať si rotavátor! Záhradný stroj, ktorý umožní obrábať stredne ťažké aj ťažšie pôdy. Nože prenikajú do pôdy, rozdrvia ju, premiešajú jednotlivé vrstvy, takisto vie vpraviť hnojivo či odstrániť burinu.

Krovinorez

Užitočný a všestranný pomocník v záhrade, to je krovinorez. Využijete ho k rôznym činnostiam a úpravám na záhrade. Prereže krovie, možno s ním rezať aj slabšie konáre stromov, pokosíte s ním vysokú trávu. Je to záhradný stroj vhodný aj k úprave miest, kam sa s bežnou kosačkou nedostanete, napríklad do priekop či prudších svahov.

Záhradný traktor či rider

Multifunkčný záhradný stroj, to je záhradný traktor – pokosíte s ním trávnik a môžete k nemu pripojiť rôzne príslušenstvo – môže to byť snehová radlica, rozmetadlo, vozík, valec a iné. Poslúži vám tak po celý rok. Záhradný Rider je takou základnou verziou malého traktoru a umožní vám rýchlo a precízne pokosiť záhradu. Navyše si môžete vybrať, čo s pokosenou trávou bude – ridery ju vedia vákuovo pozbierať či mulčovať.

Snežná fréza

V zime vám záhradné stroje rozhodne značnú prácu uľahčia. Snežné frézy, či už elektrické, alebo benzínové, oveľa rýchlejšie a tiež pohodlnejšie odpracú napadaný sneh. So snežnou frézou si uľahčíte život nielen na horách.

Aku záhradné stroje

Akumulátorové záhradné stroje sú veľmi širokou kategóriou, ktorá má veľkú výhodu v tom, že stroje fungujú na nabíjaciu batériu a nie je preto nutné riešiť, kam zapnúť kábel do zásuvky, a strážiť, kde sa pletie kábel. Aku stroje sú tým pádom mobilné a navyše ľahké a kompaktné. Akumulátorová záhradná technika môže predstavovať napríklad strunové kosačky, nožnice na plot, teleskopické nožnice, fukáre lístia a reťazová píla. Kapacita batérií je už na inej úrovni ako kedysi a so strojmi možno pracovať až dve hodiny.

Fukár na lístie

Na veľkých záhradách môže byť užitočným pomocníkom záhradný fukár na lístie. Ušetrí veľa práce, ktorá vzniká každoročne hrabaním lístia, ale aj okrem lístia vie vysávať piliny a iné nečistoty. Výhodnú funkciou tohto záhradného stroja je aj spätný chod, ktorý umožní rozfúkať čerstvý ľahký sneh alebo prefúknuť odkvapové rúry.Aj fukár na lístie si môžete vybrať v benzínovom, elektrickom alebo akumulátorovom prevedení.

Záhradný robot

Rovnako ako roboti prenikajú do našich domácností, kde vysávajú, vytierajú a umývajú okná, na záhradách vie robotická kosačka pokosiť trávu, a to tak na jemno, že zároveň slúži ako hnojivo. Ich pohon je buď akumulátorový, kedy si robot pred vybitím batérie dôjde sám do elektrickej napájacej stanice, ktorá je zapojená do elektrickej siete, alebo môže fungovať na solárny pohon. Pretože robotická kosačka má vyššiu obstarávaciu cenu, starostlivo vyberajte najvhodnejší typ.

zahradne stroje pre starostlivost o zahradu 2
zahradne stroje pre starostlivost o zahradu
Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore