Našli ste nižšiu cenu?

Záhradné kosačky robotické

Chceli by ste mať krásny a upravený trávnik na svojej záhrade, ale na kosenie trávy nemáte čas? Robotická kosačka to ale zvládne za vás, čím môže ušetriť aj niekoľko hodín práce týždenne.

zahradne kosacky roboticke

Za posledné roky rastie predaj robotických kosačiek niekoľkonásobne vyšším tempom než predaja bežných kosačiek. Aj to je znak ich stále väčšej obľúbenosti.

S príchodom jari sa príroda prebúdza a dvíha sa aj tráva vo vašej záhrade. Ak jej nebudete venovať patričnú pozornosť môžete si byť istý, že namiesto upraveného trávnika vás bude čakať porasť, ktorý nikomu radosť neurobí. Robotická kosačka je síce drahšia, ale skutočne vám ušetrí prácu s kosením a váš trávnik bude vyzerať ako z časopisu.

Aj robotická kosačka je určená na trávniky, ktoré boli predtým pravidelne upravované motorovou kosačkou (benzínovou alebo elektrickou).  Pokosiť vyššiu trávu (v našom prípade 100 milimetrov), vlhký trávnik, alebo trávnik vo svahu (sklon do 20 °) dokážu väčšinou všetky robotické kosačky.

A z čoho sa robotická kosačka skladá?

Robotické kosačky majú medzi 8 – 20 kg a ich rozmery sa zmestia do cca 80 cm na dĺžku, 60 cm na šírku a výška nebýva viac ako 35 cm. Tieto rozmery sú skôr pre väčšie prístroje, určené pre rozsiahle záhrady. Dajú sa kúpiť kosačky, ktoré sú v každom z rozmerov cca o 20 cm menšie. O ich plynulý pohyb sa stará elektromotor, ktorý je napájaný z batérie. Elektromotor jednak poháňa žacie agregáty a tiež sa stará o pohyb robota. Vpredu sú buď menšie kolieska (pri niektorých modeloch jedno a u iných dve), niekedy je vpredu len klzák. Vzadu sú dve väčšie, s hrubším vzorom, ktoré dodávajú stabilitu v náročnom teréne.

Robotické kosačky na rozdiel od klasických nie sú vybavené žiadnym košom na zber trávy. Fungujú totiž na princípe mulčovania. Najemno nasekané kúsky trávy sa rozmetávajú po trávniku, kde prirodzeným spôsobom tlejú. Pôsobia tak ako prirodzené hnojivo a zdroj živín pre váš trávnik.

Ovládanie automatickej kosačky

V prípade záhradnej automatickej kosačky sa jedná o drahšie zariadenie, no pritom je práca s robotom a jeho ovládanie pomerne jednoduché. Najdôležitejšie sú úvodné nastavenia prístroja a hlavne vytýčenie oblasti kosenia. Potom už príliš často meniť nastavenia nebudete, snáď len úprava prevádzkového režimu, teda dni a hodiny, v ktorých má robot fungovať.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore