Našli ste nižšiu cenu?

Záhradné elektrické náradie, ktoré musíte mať

Získajte prehľad o tom, prečo na veľkosti záleží pri kosačkách na trávu, krovinorezoch a vyžínačoch.

b5238e218f3f4105fa2c

Urobte práce v záhrade oveľa jednoduchšie, rýchlejšie a lepšie s týmito tipmi od Romerx, ako si vybrať perfektné elektrické záhradné náradie: 

Kosačky na trávu – možnosti, ktoré treba zvážiť

Aký široký záber by mala kosačka mať? Čím širšia je kosačka, tým rýchlejšie prácu zvládnete. Skráťte čas kosenia cez víkend tým, že sa rozhodnete pre širšiu kosačku, najmä ak máte veľký trávnik. Benzínovú alebo elektrickú kosačku? Na veľké záhrady je lepšia benzínová kosačka, pretože sa nemusíte báť o dlhú šnúru a hľadanie zásuvky. Do menšej záhrady je dobrou voľbou elektrická kosačka. Ľahko sa premiestňuje a skladuje, pričom je šetrnejšia k vášmu rozpočtu v porovnaní s benzínovou kosačkou. Napájací kábel znamená, že ste obmedzení na to, ako ďaleko sa môžete s ňou vybrať, to však vyrieši predlžovací kábel.

Krovinorez alebo vyžínač?

Nie ste si istí, ktorý z nich si vybrať? Všetko závisí od toho, koľko energie potrebujete.

Vyžínač je ideálny pre malé údržbárske práce, ako je udržiavanie čistých okrajov a dokončovanie vášho trávnika. Zvyčajne majú len nylonový vlasec na kosenie ľahkej vegetácie, ako je tráva.Krovinorezy sa používajú na náročnejšie práce a často majú možnosť nylonového vlasca a silné kovové čepele na kosenie hustej vegetácie, ako sú prerastené kríky.

Nožnice na živý plot alebo motorová píla – zúžiť alebo vyformovať?

Nožnice na živý plot majú zuby, ktoré kmitajú dopredu a dozadu, čo je ideálne na strihanie malých konárov. Sú ľahšie a menej výkonné ako motorová píla a možno ich použiť na strihanie živých plotov a kríkov a všeobecne na udržanie tvaru vašej záhrady. Na druhej strane reťazové píly majú zuby, ktoré sa rýchlo pohybujú okolo tyče. Majú všetku silu a možno ich použiť na rýchle prerezanie konárov a kmeňov stromov – ideálne na výrub a prerezávanie stromov. Reťazová píla môže byť aj kompaktná a ľahká s antivibračným a rýchlym brzdovým systémom reťaze, vďaka čomu je potenciálne náročná práca bezpečná a zvládnuteľná.

Či už chcete benzínovú, akumulátorovú alebo  elektrickú kosačku, krovinorez alebo reťazovú pílu, naše najlepšie odporúčania vám pomôžu vybrať ten najlepší model.

Ak si stále nie ste istí, aké náradie si vybrať, neváhajte nás kontaktovať, alebo nás navštívte v našej predajni a spolu sa pozrieme na výber toho najlepšieho náradia pre vás.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore