Našli ste nižšiu cenu?

Upratovanie záhrady

Navlečte si pracovné rukavice a obujte gumáky. Okolie vášho domu, chaty, či záhrady potrebuje generálne upratovanie. Poradíme vám na čo nezabudnúť, ako si prácu značne uľahčiť, aj ako naložiť so záhradným odpadom.

Naozaj zanedbané miesta, kde ste už dávno nevkročili budú pravdepodobne zarastené vysokou burinou a náletmi z okolitých stromov. Nech už máte s týmto miestom akýkoľvek plán – vysadenie trávnika, založenie záhonu, či vysadenie ovocných stromkov – začať by ste mali s jeho vyčistením, a teda vyžínaním. Výber vyžínača zvažujte podľa veľkosti pozemku, náročnosti terénu a vyžínaného materiálu. Nedostupné miesta zarastené silnými krami a tenkými drevinami pomôže vyčistiť výkonný krovinorez.

Pre tých, ktorí kúria drevom a obľubujú oheň v krbe, je príprava dreva každoročnou záležitosťou. Správne uskladnené palivové drevo bude mať dobrú kvalitu a výhrevnosť. Preto ho treba narezať, naštiepať a uložiť. Reťazová píla sa v takýchto prípadoch vždy hodí. Zaobstarajte si reťazovú pílu podľa potreby a množstva rezaného dreva. Narezané polená je treba naštiepať. Pri väčších množstvách je rozumné uľahčiť si prácu pomocou štiepačky dreva. Takto naštiepané polená prepravíte na miesto uskladnenia pripojením vozíka k záhradnému malotraktoru. Široká ponuka príslušenstva robí malotraktory využiteľné stroje v každom smere.

upratovanie zahrady 2
upratovanie zahrady

Vyzbierané konáre rozhodne nepáľte! Ich drtením získate neneharaditeľnú zložku kompostu, alebo ich môžte využiť ako mulč do záhrady, záhonov a pod ovocné stromčeky. Svoj drvič záhradného odpadu si vyberte podľa hrúbky konárov a drteného materiálu. Štiepkovače konárov sa tiež odlišujú hmotnosťou, či hlučnosťou. Ani na tieto dva faktory netreba zabúdať.

Vysávače lístia sú vhodné nielen na vysávanie. Fukár odfúkne lístie, či trávu po kosení zo záhradného chodníka, z trávnika, z rohov a kútov, zhromaždí na jedno miesto, následne vysaje do zberného vaku. Vysávač lístia lístie zároveň podrtí, a tak ho môžte rovno použiť ako dôležitú zložku kompostu.

Zostáva už iba rozložiť záhradný nábytok. Sezóna sa práve začala a ten váš je stále zaprášený v pivnici? Rýchle čistenie pomocou wapky vám ušetrí veľa námahy. Vysokotlakové čističe/ umývačky sú pri upratovaní okolia domu, chaty a záhrady nenahraditeľné. Pomocou hadice s tryskou vyčistíte aj inak nedostupné miesta.

Záhrada je uprataná, vyčistená, vyzbieraný materiál spracovaný, záhradný nábytok rozložený. Rozpáľte záhradný gril, ľahnite si do hamaky a relaxujte..

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore