Našli ste nižšiu cenu?

Kosačky pre rôzne typy trávnikov

Vďaka moderným kosačkám nie je nutné tráviť starostlivosťou o trávnik hodiny času a priveľmi sa namáhať. Okrem kosačky vám so starostlivosťou o trávnik pomôže aj vertikutátor.

K rozhodnutiu pri výbere kosačky patrí veľkosť pozemku, jeho členitosť a tiež to, či ide o obyčajný trávnik, alebo bude potrebné kosiť sad so stromami a kríkmi. Od toho sa odvíja voľba pohonu, výkonu a výbavy kosačky. Majitelia väčších pozemkov by mali siahnuť po benzínovej kosačke, ktorá im ponúkne dobrý výkon a jednoduchú prácu bez nutného pripojenia k elektrine.

Benzín, alebo elektrina?

Väčšina benzínových modelov si dobre poradí so všetkými typmi trávnika, tie elektrické môžu mať problémy predovšetkým pri sekaní vlhkého a vysokého trávniku. Všeobecne platí, že elektrické kosačky sú vhodnejšie pre menšie a pravidelne udržiavané trávniky do 400 m², v opačnom prípade radšej zvoľte benzínové kosačky. Vďaka vlastnému pohonu kolies je zdolanie aj veľmi vysokej trávy ľahké a pohodlné.

Okrem kosačky vám so starostlivosťou o trávnik pomôže aj vertikutátor

Počas roka sa trávnik stretáva s rôznymi záťažami a dochádza k zhusťovaniu povrchu. Aby bol trávnik “výstavný”, je nutné vykonávať vertikutáciu. K tomu vám účinne poslúži záhradný vertikutátor.

Prevzdušnenie

Prevzdušňujte trávnik aspoň raz na jar a opätovne na jeseň. Obmedzíte rast machu a tráva bude zelenšia.

kosacky pre rozne typy travnikov
Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore