Našli ste nižšiu cenu?

5 otázok pri kúpe kosačky

5 otázok, ktoré by ste si mali položiť pred kúpou kosačky

Chystáte sa kúpiť novú kosačku. Poznáte veľkosť aj charakter vášho pozemku, aj to, kto a ako často bude kosiť? Ktoré otázky si pri kúpe kosačky ešte treba položiť?

Či už máte malý trávnik okolo domu, alebo väčšiu trávnatú plochu, ktorú treba pravidelne kosiť, výber kosačky nepodceňujte a pred jej kúpou si zodpovedzte na niekoľko dôležitých otázok.

Aká je povaha kosenej plochy?

Budete kosiť anglický trávnik – zaobstarajte si elektrickú, alebo benzínovú vretenovú kosačku, ktorá steblá trávy neseká, ale strihá. Je vhodná na časté kosenie rovných plôch. Na trávnik okolo domu postačí elektrická kosačka so zberným košom, členité komplikovanejšie plochy vo svahu už vyžadujú silné benzínové kosačky s pojazdom. S vysokou prerastenou trávou a kosením lúk si poradia bubnové kosačky.

Aká je veľkosť a terén kosenej plochy?

Na malé trávniky okolo domu posatčí kosačka s výkonom do 1800 W. Väčšie plochy vyžadujú výkonnejšie kosačky, o to viac, ak je kosený terén vo svahu. Vtedy je pre pohodlnú a precíznu prácu nevyhnutná kosačka s pojazdom. Všímajte si tiež šírku záberu kosačky.

Aké sú doplnkové vlastnosti kosačky, ktoré zvyšujú komfort pri práci?

Pokosiť veľkú plochu trávniku dokáže dať zabrať. Výrobcovia však dbajú na každý detail a tak sa predháňajú v doplnkových funkciách, ktoré zvyšujú bezpečnosť a komfort pri práci. Medzi ne patrí napríklad spôsob štartovania, ergonómia stroja, možnosť nastavenia rukoväte, dostupnosť ovládacích prvkov, aj skladovateľnosť kosačky.

5 otazok pri kupe kosacky

Aká je záruka a servis u daného predajcu záhradnej techniky?

Každý dobrý predajca poskytuje záručný i pozáručný servis na stroje u neho zakúpené. Preto sa nezabudnite opýtať, ako je to so servisom záhradnej techniky a tiež s prípadnou opravou.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore