Našli ste nižšiu cenu?

Rotavátor priprapví pôdu pred siatím

Podľa toho, čo sa chystáte pestovať je nutné zvoliť hĺbku spracovania pôdy rotavátorom, pretože každý druh potrebuje niečo iné. Ako teda pôdu dobre pripraviť?

07606007638b37463f2f

Aby bola pôda úrodná aj v prichádzajúcej sezóne, je dôležité, aby ste pôdu pred výsevom alebo sadením dobre pripravili. Vrchná vrstva sa musí prekypriť, aby sa k nej dostalo dostatočné množstvo kyslíka a tiež tepla. Ak teda máte pôdu v záhonoch ľahkú a s dostatočným množstvom živín, nemusíte sa trápiť jej oraním. Bude bohato stačiť, keď ju povrchovo skypríme ručne kultivátorom alebo rotovátorom. Než sa do prípravy pôdy pustíte, mali by ste zistiť, či je už dostatočne preschnutá. Urobte si úplne jednoduchý test, ktorý vám to ukáže. Vezmite do ruky hrudku zeminy, stlačte ju a pustite na zem. Ak sa rozpadne, je to známka toho, že je dostatočne suchá a môžete sa pustiť do jej spracovania. Ak sa nerozpadne, je ešte moc mokrá a je potreba ešte pár dní počkať.

c9d652b20dbffb4e15d6

Pri práci na väčšej ploche vám pomôže motorový rotavátor. Ten má rotujúce hviezdicové nože, ktoré pôdu kypria v hĺbke okolo 20 centimetrov. Preto vám uľahčí prácu najmä v prípadoch, kedy potrebujete vysádzať napríklad zemiaky. Rotavátor rozdrobí pôdne hrudy, zvládne rozomlieť aj trsy, dostanete s jeho pomocou do pôdy aj hnojivo či rašelinu.

Rotavátory je možné doplniť o veľké 12 “kolesá, s ktorými rotavátor ľahko premeníte na jednoosový traktor, vhodný pre pripojenie ďalšieho príslušenstva, ako je napríklad prívesný vozík so sedačkou, ohrňovač, pluh, vyorávač zemiakov, plečku pod.

Ponúkame široký sortiment rotavátorov a kultivátorov do záhrady rôznych značiek, rotavátory Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga, Vari. Vyberte si z našej širokej ponuky rotavátorov a kultivátorov za skvelé ceny.

U nás nájdete širokú ponuku rotavátorov svetových výrobcov. Kvalitné a výkonné rotavátory v kompletnej ponuke nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore