Našli ste nižšiu cenu?

Reťazová motorová píla s rôznym typom napájania

Reťazové píly určené na prácu v záhrade a v okolí domu môžeme rozdeliť podľa druhu pohonu na tri kategórie – benzínové, elektrické a akumulátorové. Čo majú spoločné a čím sa naopak líšia? Na čo sú dobré, aké sú výhody a nevýhody jednotlivých pohonov?

9dab5feeaf0e494f88cf
376d68cac7d3dd438976
956a256e9d8d5b48c2ed

Ľudovo im hovoríme motorové píly, ale správne sú to reťazové píly. Či už je pohon píly akýkoľvek, rezným nástrojom zostáva reťaz.

Benzínové reťazové píly

Hlavnou výhodou benzínovej píly je v prvom rade nezávislosť na elektrine  a väčšinou tiež vysoký výkon. Benzínová píla zvládne všetky práce. Podľa výkonu je vhodná na rezanie vetiev, konárov cez prípravu palivového dreva až po najťažšie drevorubačské práce.

Bežne môžeme rozdeliť píly na hobby, farmárske a profesionálne. Toto delenie nesúvisí s výkonom, ale so schopnosťou znášať záťaž a so životnosťou. Lacné reťazové píly sú určené pre občasné použitie a neznesú dlhodobú záťaž. Profesionálne motorové píly zvládnu pracovať každý deň po dlhú dobu. Tie farmárske sú niekde medzi. Ľahké píly na prerezávanie majú výkon okolo jedného kilowatu, na rezanie palivového dreva postačí výkon do 1,5 kW, na príležitostný výrub sa budú hodiť píly o výkone 3-5 koní, silnejšie píly už sú väčšinou profesionálne reťazové píly pre ťažbu dreva v lese.

Elektrické reťazové píly

Elektrická reťazová píla na striedavý prúd s napätím 230 V eliminuje väčšinu nevýhod benzínových reťazových píl. Je menej hlučná, neprodukuje žiadne emisie a jej jednoduchá konštrukcia predznamenáva minimálnu údržbu. Reťazová píla na elektrinu sa hodí na práce okolo domu a v uzavretých priestoroch. Vyniká nízkou obstarávacou cenou aj prevádzkovými nákladmi. Pri elektrických pílach stačí pre spustenie stlačiť poistku a spínač. Hlavnou nevýhodou je napájací kábel, ktorý pílu spája so zásuvkou a obmedzuje tak slobodu použitia, rovnako ako ovládateľnosť.

Akumulátorové reťazové píly

Reťazové píly s akumulátorom spájajú výhody oboch koncepcií a súčasne sa zbavili ich slabín. Akumulátorová reťazová píla je vhodná predovšetkým k hrubšiemu prerezávaniu stromčekov a na rezanie palivového dreva. Nevyhnutným príslušenstvom aku píly je nabíjačka. Ideálne je, keď sa počas rezania dobije druhý akumulátor, čo umožňuje nepretržitú prácu. Nemal by chýbať ukazovateľ stavu nabitia akumulátora.

Ponúkame široký sortiment záhradnej techniky rôznych značiek, ako sú reťazové píly Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga. Predaj záhradnej techniky je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky motorových píl a inej záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku benzínových kosačiek svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné kosačky, ktoré využijete aj v náročných terénoch. Kompletnú ponuku píl nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore