Našli ste nižšiu cenu?

Aké kalové čerpadlo vybrať

Kalové čerpadlo je určené na čerpanie vody, ktorá je viac znečistená. V prípade ak potrebujete odčerpať nádrže ako žumpy a splaškovú vodu, potrebujete vytiahnuť vodu z výkopu či zo zatopenej pivnice, zo znečistenej studne, prípadne “len” na vytiahnutie špinavej vody zo záhradného jazierka, bazéna počas jarnej údržby, tak kalové čerpadlo je pre vás v podstate nevyhnutnosť.

ake kalove cerpadlo vybrat

Čím sa riadiť pri výbere kalového čerpadla na vodu a ako si zaobstarať presne také zariadenie, ktoré vám poskytne úplne všetko čo od neho požadujete? Ako správne vybrať čerpadlo na vodu a kal na základe dôležitých parametrov zariadení.

Ako vybrať kalové čerpadlo

Kalové čerpadlá sú vítanými a niekedy aj nevyhnutnými pomocníkmi, ktoré využijete ako pri dome, tak aj na stavbách.

Na čo sa pri výbere zamerať?

Kalové čerpadlá vyberáme podľa spôsobu ich využitia. Najskôr si je potrebné ujasniť, či by malo byť čerpadlo povrchové alebo ponorné. Potom sa zamerajte na dôležité parametre a vlastnosti (či má drvič, tlakový spínač a podobne), zvláštne nároky (domáci, či výkonnejšie zariadenie), prípadne tiež to ako znečistenú vodu sa chystáte odčerpávať.

Spomínané benzínové kalové čerpadlo sa používa najmä tam, kde nie je prístup k elektrickej sieti a nechcete použiť elektrocentrálu, prípadne potrebujete naozaj výkonné čerpadlo s vysokým prietokom vody. Pri benzínových čerpadlách si potom všímajte okrem klasických parametrov aj objem palivovej nádrže a spotrebu.

Medzi najobľúbenejšie značky kalových čerpadiel na našom trhu možno zaradiť modely značiek: Honda, AL-KO a vo svojej kategórii aj Hecht a Güde. Ak potrebujete momentálne čerpať iba čistú vodu, tak to samozrejme zvládne aj kalové čerpadlo. Takto však máte v zálohe zariadenie pre prípad, že raz v budúcnosti budete musieť odčerpávať aj znečistenú vodu.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku čerpadiel svetových výrobcov AL-KO. U nás nájdete kvalitné a výkonné čerpadlá pre každé využitie (zavlažovanie, zásobovanie vodou či čerpanie vody z nádrží, septikov a pod.). Kompletnú ponuku čerpadiel nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore