Našli ste nižšiu cenu?

Kvalitný rotavátor do záhrady

Kyprenie pôdy je tradičným procesom, ktorý záhradkári realizujú práve v období pred výsadbou plodín a rastlín, ale aj po zbere. Pokiaľ chcete mať aj vy bohatú úrodu, starať sa o pôdu je nevyhnutnosť a aj preto sa vám stroj, akým je rotavátor, v záhrade určite zíde.

25d9b1cdda249dc5eb30

Na začiatok si je dobré ujasniť, že synonymom slova rotavátor je aj slovo kultivátor.

Rotavátor vs. kultivátor

Najskôr, ako sa dostaneme k samotnému výberu rotavátora, ujasníme si, či teda existuje nejaký zásadný rozdiel medzi kultivátorom a rotovátorom. Z hľadiska praktického, nie. Ide len o odlišný názov, ktorý začali využívať niektorí výrobcovia, aby ním pomenovali výkonnejšie, multifunkčnejšie a často aj drahšie stroje. Pokojne by však stále mohlo ísť o lepšie vybavené rotovátory.

Ako teda vybrať rotavátor do  záhrady? Aký rotavátor kúpiť?

Pri výbere stroja treba zohľadniť niekoľko hlavných faktorov. Individuálny, ktorý často rozhoduje, je napr. rozmer plochy, na ktorej plánujete rotavátor využívať. Následne je potrebné vybrať druh pohonu – benzínový alebo elektrický. Ďalej rozhodujú technické parametre, ako výkon rotavátora, pracovný záber či priemer nožov, a teda hĺbka záberu. Podstatná je aj konštrukcia samotného stroja a ďalšie funkcie a vlastnosti, ktoré možno pri kúpe zohľadniť.

Rotavátor s pomocou rotujúcich nožov pôdu premiešava a ide až do hlbšej vrstvy. Perfektne si poradí a odstráni aj burinu. Predovšetkým majitelia väčších záhrad si prácu s takýmto zariadením budú pochvaľovať, pretože im ušetrí množstvo času a energie.

Elektrické rotavátory a kultivátory

Elektrické rotovátory majú svoj význam a v súčasnosti sú stále viac vyhľadávané. A to predovšetkým v menších záhradách, záhonoch či fóliovníkoch. Ich nespornou výhodou je tichý chod, nízka hmotnosť, jednoduché uskladnenie, manipulácia a ovládateľnosť. Prirodzene, tieto výhody ich obmedzujú na prácu v ťažkej a tvrdej pôde, pretože ich limituje už samotný výkon elektromotora.

Benzínové rotavátory a kultivátory

Benzínové motory, aj keď nie sú na dnešnú dobu práve ekologickým riešením, elektrický pohon ich nedokáže adekvátne nahradiť. Disponujú vyšším výkonom, väčšou hmotnosťou a neobmedzuje vás ani žiadny kábel. Treba však pripomenúť, že benzínové motory vyžadujú väčšiu údržbu na rozdiel od elektrickej konkurencie. Pre profesionálne použitie a veľké záhrady sú benzínové rotavátory a kultivátory jedinou možnosťou. Zároveň nie všade musí byť dostupná elektrická energia, aby ste mohli využiť výkonnejšiu elektrickú alternatívu.

Ponúkame široký sortiment záhradnej techniky rôznych značiek, rotavátory Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga, Vari. Predaj rotavátorov je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky rotavátorov a inej záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku rotavátorov, kultivátorov svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné rotavátory. Kompletnú ponuku rotavátorov a kultivátorov nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore