Našli ste nižšiu cenu?

Príprava dreva na zimu

Aby sme mali dostatok naštiepaného dreva na celú zimu, s jeho prípravou začnime čo najskôr. O tom, že nám reťazová píla a štiepačka dreva prácu ušetrí, niet pochýb. Ktorý model si vybrať a koľko do techniky investovať?

Pílenie raťazovou pílou

V prvej fáze prípravy dreva na zimu je potrebné drevo napíliť na polená. Na rad prichádza motorová píla. V predaji je veľa modelov reťazových píl. Aby sme našli tú najvhodnejšiu pre vás, pri jej výbere prihliadame na niekoľko faktov.

priprava dreva na zimu 2

Potrebujete pílu na príležitostné, sezónne práce okolo domu a prípravu malého množstva dreva, alebo hľadáte skutočného profesionála na prierez stromov a časté pílenie veľkého množstva  dreva? Vaše zručnosti a spôsob využitia reťazovej píly sú pri jej výbere veľmi dôležité.Elektrické reťazové píly s nízkou hlučnosťou a nulovými emisiami využijete na pílenie polien malých priemerov, na pílenie latiek, či konárov stromov – vždy však v blízkosti domu, či zdroja elektrického prúdu. Motorové reťazové píly sú mobilné a výkonnejšie.   Výkon (objem) motora spravidla určuje využitie píly – hobby píly, výkonnejšie farmárske píly, alebo profesionálne pilčícke píly pre nepretržitú prevádzku. Hľadajme tiež motor s vyšším výkonom pri nízkej spotrebe paliva a nízkych emisiách.

Štiepačky dreva

Tu neplatí, že čím je dlhšia lišta, tým je píla výkonnejšia. Dĺžka lišty vplýva na priemer rezaného dreva. Na optimálny chod píly s dlhou lištou je potrebný aj dostatočný výkon motora. Na prípravu väčšieho množstva palivového dreva spravidla stačí dĺžka lišty 40 cm, avšak píla by už mala byť z kategórie farmárskych píl. Ďalšie parametre, ktoré sú pri používaní reťazovej píly dôležité sú jej hmotnosť, spôsob tlmenia vibrácií, množstvo emisií, či jednoduchosť štartovania. S výberom reťazovej píly vám radi poradíme v predajni Romerx v Krušovciach.Narezané drevo je potrebné naštiepať na polená. Kúpou štiepačky ušetríte veľa času a v neposlednom rade aj svoje zdravie. Štiepačky dreva horizontálne – sú kompaktné a dobre skladné. Vhodné pre štiepanie menších polien do 0,5 m, ale aj polená dlhšie ako 1 m. Pre prípravu menšieho množstva dreva na príležitostné kúrenie v krbe, postačí horizontálna štiepačka dreva s tlakom 5 t. Štiepanie väčšieho množstvo dreva, ktoré je navyše tvrdé si vyžaduje štiepačku s tlakom 6 – 10 t. Štiepačky dreva vertikálne – sú ťahšie a spravidla určené pre prípravu veľkého množstva palivového dreva. Stroje s tlakom 10 ton si poradia aj s viac ako metrovými polenami, o priemere 40 cm.

priprava dreva na zimu

Pokosové píly

Pokosová píla je určená na priečne pílenie materiálov. Výhodou je rýchle nastavenie uhlov v oboch rovinách rezu. Poradia si s delením materiálu, aj s rezaním priečnych drážok.

Cirkulárky

Kolískové a stolové cirkulárky sú určené najmä na rezanie palivového dreva. Drevo je potrebné k tomuto typu píly (na rozdiel napríklad od motorovej píly) vždy dopraviť, niektoré píly sú vybavené prepravnými kolieskami pre lepšiu manipuláciu.

Predaj a servis

Okrem predaja motorovej píly a štiepačky dreva vám zabezpečíme aj profesionálny záručný a pozáručný servis. Čistenie, naostrenie a napnutie reťaze a kompletná kontrola motorovej píly je zárukou jej dlhej životnosti, správnej funkčnosti a efektívnej výkonnosti. Navštívte nás osobne v predajni Romerx v Krušovciach (okres Topoľčany), alebo nás kontaktujte.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore