Našli ste nižšiu cenu?

Prečo si kúpiť robotickú kosačku?

Robotická kosačka vám nielen uľahčí kosenie trávy, ale dokáže vás tejto činnosti do určitej miery nadobro zbaviť. Trávnik totiž pokosí úplne sama.

92466cf42391f238d729

Akú robotickú kosačku vybrať

Zaobstaranie robotickej kosačky nie je malá investícia. Tiež preto vám prinášame najobľúbenejšie modely kvalitných značiek z nášho e-shopu, a pozrieme sa na to, ako vybrať takú robotickú kosačku. Najskôr sa pozrime na to, čo to tá robotická kosačka vlastne je a ako funguje.

Robotickú kosačku môžeme teda považovať za automatickú kosačku, pretože sa vyznačuje tým, že kosí trávu automaticky. Z toho okrem iného vyplýva, že robotická kosačka musí byť okrem iného vybavená pojazdom. U týchto kosačiek sú poháňané kolieska zadné, ktoré majú typicky tiež väčší priemer, aby hnané kolieska dokázali dobre zdolávať terénne nerovnosti.

Robotická kosačka je doplnkom ku klasickej kosačke

Je dôležité mať na pamäti, že robotická kosačka na trávu nedokáže úplne nahradiť kosačku klasickú. Nepokosí vám totiž vysokú trávu, ale zariadenie vám slúži v podstate ako mulčovacie zariadenie. Robotické kosačky totiž nemajú zberný kôš, a teda nechávajú trávu na trávniku. Je teda potrebné robotické kosačky nechať kosiť trávnik priebežne a pravidelne. Sú skrátka konštruované na to, aby neustále váš trávnik jemne zastrihávali. Vy tak budete mať vždy dokonale upravenú záhradu, ale musíte robotickú kosačku skutočne nechať po záhrade jazdiť. Ak nie ste dlho doma, typicky po dovolenke, je potrebné vziať na pozemok klasickú veľkú záhradnú kosačku.

Robotické kosačky a ich výkon

Výkon robotickej kosačky sa spravidla určuje trochu inak, ako je to pri kosačkách klasických. Udávajú sa tu totiž metre štvorcové za hodinu, ktoré je schopná kosačka pokosiť. Výkon kosačky by ste tak mali voliť vo vzťahu k veľkosti vašej záhrady. Výrobcovia bežne uvádzajú, pre aké veľké plochy je daný model kosačky určený. Tieto hodnoty sa zvyčajne pohybujú od 500 m² vyššie.

Výška kosenia

Pretože robotické kosačky sú určené na to, aby neustále zastrihávali trávnik a udržiavali ho kontinuálne správne zastrihnutý, je výška kosenia veľmi dôležitý parameter. Je potrebné si uvedomiť, aký trávnik a ako ho chcete zastrihávať. Bežné výšky kosenia, ktoré možno nastaviť na robotických kosačkách sa pohybujú:

Od 20 mmDo 65 mm

Musím trávu hrabať?

Pretože robotická kosačka nedisponuje zberným košom, zákazníci sa často pýtajú, či je potrebné pokosenú trávu hrabať. Princípom používania robotickej kosačky je prakticky takmer neustále kosenie trávnika. Kosačka skrátka po pozemku prechádza často, a tým pádom nedovolí tráve vyrásť o niekoľko centimetrov. Pokosené kúsky trávy sú vďaka tomu naozaj drobné a nehrabú sa, ale slúžia ako hnojivo pre trávnik. Je to určitá forma mulčovania.

Ponúkame široký sortiment robotických kosačiek rôznych značiek, Honda, Cub Cadet, Al-ko a iné. Predaj záhradnej techniky je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky aku robotické kosačky a inú záhradnú techniku.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku akumulátorových robotických kosačiek svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné robotické kosačky. Kompletnú ponuku aku techniky nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore