Našli ste nižšiu cenu?

Aká kosačka s pohonom je vhodá pre vašu záhradu?

Aké existujú druhy kosačiek s pohonom a ktorá by bola najvhodnejšia práve pre vašu záhradu. Akonáhle sa oteplí a pôda zohreje, ako prvé začne rásť tráva. Potom nastáva pravidelný rituál kosenia. Ak patríte medzi tých, ktorí tento rok uvažujú o kúpe novej kosačky, potom sa vám nasledujúce informácie môžu hodiť.

1678214ab9ec46c58d6f

Ak nám vadí kábel, zvolíme kosačku s benzínovým motorom.

Akú kosačku s pohonom teda vybrať?

Dôležité je, či máme trávnik, ktorý kosíme pravidelne, to znamená niekoľkokrát za sezónu, alebo je to extenzívna trávna plocha, ktorú pokosíme nanajvýš trikrát ročne. Dôležité tiež je, na aký účel chceme pokosenú hmotu využívať, či ako kompostový organický materiál alebo krmivo pre domáce zvieratá.

Kosačka na benzínový, alebo elektrický pohon?

Pri výbere kosačky musíme najskôr posúdiť veľkosť trávnika. Ak je do 300 m² s rovným povrchom a komplexom stromov, kríkov a kvetinových záhonov, potom je pre nás vhodná kosačka bez pojazdu. Naviac sa môžeme rozhodnúť, či kúpime kosačku elektrickú alebo benzínovú. Elektrické kosačky majú bezpochyby tú výhodu, že sú tiché a úplne ekologické, ľahké a ľahko sa s nimi manévruje. Určitou nevýhodou je pripojenie do elektrickej siete káblom, ktorý môže byť niekedy limitujúcim faktorom. Elektrická kosačka by mala mať kvalitný elektromotor s priamym pohonom noža. Dôležité je, aby sa dala nastaviť výška kosenia a aby kosačka vyhadzovala pokosenú hmotu do zberného koša. Kolesá by mala byť osadená ložiskami, inak sa v krátkej dobe trecie plochy opotrebujú. Ochrana proti prehriatiu zabráni poškodeniu elektromotora, mala by byť preto štandardným vybavením kosačky. Praktické sú aj skladacie madlá, čo oceníme počas prepravy alebo skladovania. Záber elektrických kosačiek je 30-40 cm.

02791886cf296a158b22

Aku kosačky. Vývoj týchto strojov zaznamenal v krátkej dobe veľký skok dopredu.

Benzínové kosačky s pojadzom na väčšie záhrady

Máme stredne veľkú záhradu s otvoreným trávnikom, miestami s nerovným terénom a miernym svahom bez stiesnených miest? Potom je vhodným riešením benzínová kosačka s pojazdom. Jednorýchlostný pojazd je úplne dostačujúci. Tieto kosačky majú záber v rozmedzí 46-55 cm. Bonusom sú stroje s označením 5v1. Takáto kosačka môže trávu vyhadzovať bočným vyhadzovaním, zadným vyhadzovaním, zbierať do koša alebo mulčovať. Tu už oceníme kôš s objemom 60-70 litrov a komfortné, mäkčené madlo. Pri mulčovaní je trávna hmota špeciálnym nožom rozdrvená v skelete kosačky a zapracovaná do porastu. Mulčujeme vždy maximálne pri zakracovaní pôvodnej výšky trávy o tretinu. Ak však mulčujeme častejšie, môže sa vytvárať trávna plsť a znamená to, že trávnik musíme častejšie vertikutovať a vyčesávať.

Ponúkame široký sortiment kosačiek s pojazdom rôznych značiek, kosačky Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga. Predaj záhradnej techniky je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky elektrických alebo benzínových kosačiek s pojadzom a inej záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku kosačiek s pojazdom svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné kosačky. Kompletnú ponuku kosačiek s rôznym pohonom nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore