Našli ste nižšiu cenu?

Prečo je prevzdušňovanie trávnika také dôležité a ako na to

Prevzdušňovanie je jednou z najdôležitejších úloh údržby trávnika, no často sa naň zabúda. Zistite prečo je prevzdušňovanie dôležité a prečo je najvhodnejší nástroj na túto činnosť benzínový vertikutátor.

Už viete, že váš trávnik si vyžaduje kosenie, zavlažovanie, hnojenie a odstraňovanie buriny, aby si zachoval svoj svieži vzhľad. Ak chcete zlepšiť svoju starostlivosti o trávnik, pridajte prevzdušňovanie trávnika do zoznamu jarnej práce na záhrade. Uvidíte, aký to bude rozdiel.

920bc1884ef530bc79c5

Záhradný benzínový vertikutátor na prevzdušnenie trávnika

Čo je to prevzdušňovanie trávnika?

Prevzdušňovanie trávnika si vyžaduje dierovanie do jeho povrchu, čím sa zníži zhutnenie povrchu a umožní sa prenikanie vzduchu do zeme. Tieto otvory tiež vytvárajú cestu pre vodu a hnojivo, aby sa ľahko dostali do koreňovej zóny pod trávnikom, čím pomáhajú zabezpečiť hustý trávnik .

Existujú rôzne spôsoby, ako prevzdušniť trávnik. Malý trávnik sa dá zvládnuť pomocou elektrického vertikutátora. Najúčinnejší spôsob prevzdušnenia trávnika akejkoľvek veľkosti zahŕňa vertikutátor s dutými hrotmi.

Prečo by ste mali prevzdušňovať trávnik?

Pravidelné prevzdušňovanie pomáha budovať zdravšiu pôdu a obmedzuje hromadenie plsti, takže vzduch, voda, živiny a dokonca aj trávne semená sa môžu dostať ku koreňovej zóne.

Čo by ste mali robiť po prevzdušnení trávnika?

Vždy, keď je to možné, kombinujte prevzdušňovanie trávnika s inou starostlivosťou o trávnik, ako je hnojenie, úprava pôdy alebo dosev.

Prevzdušňovače trávnika, elektrické aj benzínové vertikutárory nájdete v ponuke e-shopu a predajne Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore