Našli ste nižšiu cenu?

Ako pripraviť kosačku na jar

Skorá jar je ideálny čas na to, aby ste svoj záhradný traktor alebo kosačku pripravili tak, že budú schopné správne fungovať, keď to budete potrebovať. Teraz prichádza čas skontrolovať olej, nabrúsiť čepele a vymeniť diely svojej kosačke na trávu.

d53718745d31fbe783e1

Ak máte elektrickú kosačku, nie je čo robiť okrem brúsenia noža alebo nabitia batérie v prípade akumulátorovej kosačky. Ale benzínová kosačka, najmä tá, ktorá nebola zazimovaná, bude pred prvým spustením sezóny potrebovať trochu starostlivosti. Tu sú kroky, ktoré treba dodržať, aby ste dostali svoje vybavenie do formy.

Vymeňte alebo skontrolujte olej

Po sezóne nečinnosti musí vaša kosačka obnoviť motorový olej.

Doplnte palivo

Pred spustením kosačky sa uistite, že má čerstvé palivo. Radšej odstráňte staré palivo z nádrže. Potom naplňte nádrž čerstvým palivom.

Naostrite čepele

Tupé nože trávu skôr trhajú ako režú, a preto sa s vašou kosačkou pracuje ťažšie, než by ste potrebovali. Nie je to dobré ani pre zdravie vášho trávnika.

Vymeňte alebo vyčistite filtre

Zaprášený vzduchový filter nezabráni vašej benzínovej kosačke alebo traktoru naštartovať, ale čistý pomáha vášmu motoru bežať efektívne.

Kupujete novú kosačku na trávu?

Poradíme vám, ako získať správnu kosačku pre váš pozemok. Ak zvažujete nákup novej kosačky na trávu, pozrite sa nižšie na spoľahlivé možnosti z našej ponuky, vrátane akumulátorových a benzínových, tlačných a kosačiek na trávu s pohonom. A ak chcete začať s jarným upratovaním vonku, pozrite si tiež ponuku reťazových píl , štiepkovačov či strunových vyžínačov.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore