Našli ste nižšiu cenu?

Nožnice na živý plot vs. plotostrih: Čo je lepšie?

Splnenie záhradných povinností si vyžaduje špecifické zručnosti a nástroje. Jedným z najčastejších problémov je starostlivosť o živé ploty a dreviny. Nie je jasné, aký nástroj si máte vybrať, a ak si musíte vybrať medzi nožnicami na živý plot a plotostrihom, môže to byť nie úplne jednoznačné.

165ba7b2375faf50b8ec

Aký je rozdiel medzi nožnicami na živý plot a plotostrihmi?

Rozdiel medzi nožnicami na živý plot a plotostrihmi je v tom, že sú dizajnovo úplne odlišné. Hoci sa oba používajú na strihanie živých plotov, ich funkcia sa líši. Ručné nožnice sú navrhnuté v tvare väčších nožníc, pričom plotostrihy sú dlhšie a majú rôzne veľkosti a rôzny výkon.

Nožnice na živý plot

Vo všeobecnosti existujú dva typy plotostrihov. Elektrické plotostrihy sa dodávajú v dvoch typoch, káblové a na batérie. Tieto rôzne druhy plotostrihov slúžia na rôzne účely. Plotostrihy sú ideálnym nástrojom pre záhradníkov, vďaka čomu je ľahké ostrihať akýkoľvek prerastený živý plot.

Elektrický plotostrih: Káblový alebo akumulátorový?

Čo sa týka výberu sieťových a akumulátorových plotostrihov, oba majú svoje výhody. Väčšina ľudí má rada akumulátorové plotostrihy, pretože nikto nemá rád, keď im kábel prekáža alebo nie je dostatočne dlhý, no majú tendenciu pozerať sa na kapacitu batérie akumulátorových plotostrihov. Na druhej strane, elektrické plotostrihy nemajú žiadne obmedzenia výkonu, ale použitie kábla môže byť problém.

Dôvodom prečo si vybrať elektrický plotostrih je, že napájací zdroj je stabilný a môžete ho používať dlhú dobu. Živé ploty je možné strihať bez toho, aby ste si museli robiť prestávku alebo prestať myslieť na dobitie batérie.

Pokiaľ ide o akumulátorové plotostrihy, nielenže sa ľahko používajú, ale sú aj prenosné. S akumulátorovým plotostrihom sa nemusíte báť, že zakopnete o kábel. Môžete sa voľne pohybovať bez obáv z predlžovania napájacieho kábla alebo z blízkosti elektrickej zásuvky. Akumulátorové plotostrihy musia byť plne nabité a niektoré sú dokonca schopné zobraziť percentuálny podiel batérie a napriek obmedzenému výkonu majú niektoré modely na trhu lepší stav batérie a sú veľmi cenovo výhodné.

b3a23962c3cbfb454ae4

Ručné nožnice na živý plot

Ručné nožnice na živý plot sú ďalším nástrojom, ktorý vám umožní ľahko strihať živé ploty či stromčeky. Nožnice na živý plot vám dávajú možnosť manuálneho strihu. Hoci ručné strihanie znie v dnešnom elektronickom svete nudne, môže to byť dobrý nápad pri práci so živými plotmi. Pre začiatočníka môže byť snaha ovládať elektrický plotostrih a nakláňať ho správnym spôsobom, aby dodal vášmu strapatému živému plotu presný tvar, pomerne náročná úloha. Ručné prerezávanie vám však umožňuje kontrolu. Ak chcete väčšiu kontrolu nad zastrihávaním, ručné strihanie je správna cesta.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore