Našli ste nižšiu cenu?

Čo je lepšie akumulátorová alebo benzínová kosačka?

V dnešnej dobe existujú akumulátorové kosačky, ktoré sú vhodné aj na veľké trávnaté plochy rovnako ako benzínové kosačky. Sú však lepšou voľbou?

0c00d070bc2e1d732c7f

Akumulátorové aj benzínové kosačky na trávu sú veľmi podobné:[nl] prichádzajú vo všetkých tvaroch a veľkostiach.

Kým pred pár rokmi sa uznávalo, že veľké trávnaté plochy vyžadujú benzínovú kosačku a akumulátorové kosačky sú určené na menšie trávnaté plochy, dnes to už úplne neplatí. Technológia akumulátorových kosačiek v posledných rokoch prešla ku predu a v súčasnosti mnohé modely na batérie konkurujú svojim rovesníkom, ktorých poháňa benzín, pokiaľ ide o výkon a pohodlie.

Benzínové vs akumulátorové kosačky

Každý typ kosačky má svoje klady a zápory. Napriek technologickému pokroku vo svete kosenia sú benzínové kosačky vo všeobecnosti stále výkonnejšie ako akumulátorové. Ak pravidelne riešite veľký trávnik s dlhou nepoddajnou trávou, vaše možnosti sa zúžia buď na benzínový model, alebo na špičkový akumulátorový model (zvyčajne za vysokú cenu).

Všetka táto sila niečo stojí: benzínové kosačky sú ťažké. Nájsť model, ktorý váži menej ako 30 kg, je dosť zriedkavé.Na druhej strane väčšina akumulátorových kosačiek váži menej ako 15 kg. Ich nízka hmotnosť uľahčuje ich premiestňovanie po trávniku a výrazne uľahčuje manipuláciu pri kosení na svahu. Akumulátorové kosačky sú oveľa tichšie a vydávajú menej abrazívny hluk.

Z hľadiska príslušenstva a schopností nie je medzi benzínovými a akumulátorovými kosačkami veľký rozdiel. Bez ohľadu na to, ktorý si vyberiete, stále by ste mali byť schopní nájsť model s funkciou mulčovania.

Nakoniec si musíte vybrať kosačku na trávu, ktorá je pre vás vhodná a vhodná pre váš trávnik, či už ide o benzínový alebo akumulátorový model.

Tu je niekoľko overených modelov:

Ak si stále nie ste istí, akú kosačku na trávu si vybrať, neváhajte nás kontaktovať, alebo nás navštívte v našej predajni a spolu sa pozrieme na výber tej najlepšej kosačky pre vás.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore