Našli ste nižšiu cenu?

Nehrabte lístie, použite benzínovú kosačku, traktorovú kosačku alebo mulčovač

Nehrabte listy a pokoste ich, aby bol trávnik zdravší. V skutočnosti je lepšie hrabanie úplne vynechať a namiesto toho mulčovať.

61a1fc762fc7c2da2dad

Trávniky sa stanú zdravšími, ak sa listy mulčujú späť do trávnika pomocou kosačky alebo mulčovača namiesto toho, aby sa hrabali.

Zistenia jasne ukazujú, že mulčovanie listovej podstielky do existujúcej trávy poskytuje výhody pôde a rastlinám trávnika pridávaním živín, zadržiavaním pôdnej vlhkosti, uvoľňovaním zhutnenia a znižovaním rastu buriny.

Mulčované listy udržujú pôdu trávnika teplejšiu v zime a chladnejšiu v lete. Mulčované trávniky sa na jar ešte rýchlejšie zazelenajú, s menším množstvom hnojív.

Navrhujeme použiť benzínovú kosačku, ktorá dobre drví lístie, ako je mulčovacia kosačka alebo kosačka so zakrytým vyhadzovacím otvorom a s výškou kosačky nastavenou na vysoké nastavenie. Listy by mali byť suché alebo len mierne vlhké a pomaly kosiť ostrou čepeľou, aby sa listy jemne rozdrvili.

Rozdrvené lístie by sa malo usadiť v trávniku v priebehu niekoľkých dní a zvyšný listový odpad by nemal úplne pokryť steblá trávy.

Nenechajte cez zimu ležať na trávniku lístie bez toho aby ste ho nepremenili na mulč. To môže trávu udusiť. Ak má váš dvor príliš veľa lístia na zamulčovanie trávnika, môžete nasadiť nadstavec na zber, pozbierať lístie a rozložiť mulč na kvetinové záhony a zapracovať ho do pôdy. Mikroorganizmy rozkladajú organické materiály, zlepšujú zdravie pôdy a uvoľňujú živiny.

Prezrite si náš sortiment záhradných kosačiek a mulčovačov – sme presvedčení, že nájdete perfektný mulčovač alebo kosačku, ktorú využijete aj na kosenie trávnika.

U nás nájdete kvalitné a výkonné benzínové kosačky. Kompletnú ponuku si prezrite v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore