Našli ste nižšiu cenu?

Najlepšie robotické kosačky pre váš trávnik

Páči sa vám využitie robotických kosačiek na trávu? Prezrite si náš výber toho najlepšieho, od cenovo dostupných až po prémiové modely.

f390d1835ee9511173e0
5bd8d986fff31432efb4

Relatívne nové na slovenskom trhu sú robotické kosačky na trávu čoraz populárnejšie ako hands-free alternatíva k tradičným benzínovým a elektrickým kosačkám.

Pretože je robotická kosačka na trávu plne automatická, môže byť skvelou voľbou pre záhradkárov, ktorí majú problémy s mobilitou, sú veľa mimo domova alebo kosenie jednoducho považujú za prácu.

Kosačky sú napájané nabíjateľnými lítium-iónovými batériami a sú vedené ohraničujúcim káblom, ktorý je potrebné položiť okolo okraja trávnika. To pomáha robotickej kosačke identifikovať, kde má kosiť, a vyhnúť sa kvetinovým záhonom, stromom a iným prekážkam.

Ako funguje robotická kosačka na trávu?

Robotické kosačky na trávu fungujú tak, že zisťujú okraj obvodu pomocou senzorov alebo ohraničujúceho kábla. Ten je umiestnený okolo okraja trávnika a dáva tým vedieť kosačke na trávu, aby zostala v tejto oblasti. Keď zaznamená ohraničujúci kábel, zmení smer, aby neopustila trávnik. Mnohé z nich majú kolízne senzory, takže ak narazia do predmetu, robotická kosačka sa otočí a vydá sa iným smerom. Väčšina modelov kosí náhodne, prípadne pokryje celý trávnik pred návratom do dokovacej stanice. Iní používajú sofistikovanejší systém GPS, ktorý umožňuje naprogramovať konkrétne cesty.

Robotické kosačky sú naprogramované na prednej strane kosačky, ale niektoré modely je možné ovládať aj pomocou aplikácie, ktorá vám umožňuje sledovať postup kosačky, plánovať časy kosenia a informovať vás, keď je potrebný servis. Po dokončení kosenia alebo v prípade vybitia batérie sa kosačka automaticky vráti do svojej dokovacej stanice, pripojí sa a nabije sa.

Páči sa vám vzhľad robotických kosačiek na trávu?

Prezrite si náš výber tých najlepších robotických kosačiek u nás, od cenovo dostupných až po prémiové modely.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore