Našli ste nižšiu cenu?

Nafukovacie bazény Hecht a ich výhody

Túžite v týchto horúcich dňoch po vlastnom bazéne, ale nechce sa vám pritom investovať do zložitých terénnych úprav a vôbec do celého drahého “kopaného” bazéna? V takom prípade bude najlepšou voľbou nadzemný nafukovací bazén. Takýto nadzemný bazén má celý rad výhod.

Hlavnou výhodou nafukovacieho bazéna je určite cena. Zadovážiť si nafukovací bazén vás bude stáť len malú časť oproti tomu, čo by ste inak investovali do bazéna v zemi. Takýto bazén zapustený v zemi je niekoľkonásobne drahší a musíte počítať s ďalšími nákladmi na výkopové a stavebné práce, ktoré môžu byť dokonca vyššie ako samotná cena ktorú zaplatíte za takýto typ bazéna.

Za zmienku stojí aj čas potrebný na spustenie prevádzky takéhoto typu bazéna. Postaviť zapustený bazén a uviesť ho do činnosti môže trvať aj niekoľko týždňov, a oproti tomu pri niektorých nadzemných bazénoch je reálne, že hneď po nákupe je možné sa kúpať.

Teplota vody je tiež dôležitá. Pri nafukovacom bazéne sa voda v ňom ohreje oveľa rýchlejšie. To je dôsledkom toho, že do nadzemného bazéna sa zmestí väčšinou vody menej, a tým pádom sa  aj ohreje rýchlejšie, ale môže za to aj fakt, že pokiaľ nie je zabezpečená dobrá tepelná izolácia zapusteného bazénu, trvá nejakú dobu, aby sa ohriala aj zem okolo zapusteného bazéna a prestala vodu ochladzovať.

Nafukovacie bazény sú v porovnaním so zapustenými bazénmi aj bezpečnejšie, a to najmä v prípade ak máte malé deti. Tým, že je okraj nafukovacieho bazéna vysoko nad terénom, znižuje riziko, že by mohlo dieťa do vody spadnúť. Samozrejme to  neznamená, že by ste mohli malé dieťa nechať pri bazéne bez dozoru.

Nemali by sme zabúdať ani na prevádzkové náklady spojené s využívaním takéhoto bazéna . Menší nafukovací bazén nepotrebuje drahé filtrácie s vysokou spotrebou energie a rovnako spotrebujete oveľa menej chemických prostriedkov pre udržanie krásnej čistej vody.

Nadzemné bazény môžu byť rôznych konštrukcií. V praxi môžeme vidieť samonosné PVC bazény, ktoré majú len nafukovací golier, bazény s tyčovou nosnou konštrukciou, na ktorej je zavesená plachta, alebo bazény s kovovou konštrukciou, kde je jeho okraj vytvorený zo špeciálne tvarovaného plechu, v ktorom je napnutá plachta.

RADA NA ZÁVER: Pokiaľ si chcete predĺžiť kúpanie v bazéne vonku, môžete pripojiť k bazénu solárny panel. Panel sa zapojí jednoducho za filtráciu. To má za následok, že sa už prefiltrovaná voda ešte pred tým, ako sa vráti do bazéna, v paneli na slnku zohreje.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore