Našli ste nižšiu cenu?

Čo by mali mať kosačky na trávu a záhradné traktory?

Neoddeliteľnou súčasťou každej záhrady je trávnik, ktorý samozrejme vyžaduje patričnú starostlivosť. Väčšina ľudí sa o záhradu stará svojpomocne a nie inak je tomu aj s údržbou trávnika. Asi najčastejšou činnosťou je kosenie trávy. Preto sa pozrime bližšie na kosačky na trávu a traktorové kosačky – záhradné traktory.

1e201bef3708caf9b29d

Kosačky na trávu a záhradné traktory

Ako vybrať vhodnú kosačku pre vašu záhradu? Mali by sme zohľadniť určité požiadavky, ktoré na výber kosačky alebo záhradného traktorku budeme vyžadovať. Na drvivú väčšinu záhrad, s pravidelne udržiavaným trávnikom je najvhodnejšia motorová rotačná kosačka. Na záhrady s väčšou rozlohou trávnika je potom vhodná záhradná traktorová kosačka – záhradný traktor.

Rovnako je nutné sa zamerať na spôsob pojazdu kosačky a možnosť mulčovania. Napr. rad kosačiek Honda je vybavená ako jednorychlostním pojazdom, tak aj variabilným pojazdom. V súčasnej dobe je moderné mulčovanie trávy. Pre dokonalý výsledok skutočného mulčovanie musia byť pokosené trávne steblá čo najmenších rozmerov. Honda vyvinula a patentovala dve technológie. Prvý z nich sa nazýva TwinBlade. Jedná sa o použitie dvoch žacích nožov súčasne navzájom odsadených namiesto jedného noža, ktoré zaručia dvojnásobné preseknutie trávneho stebla. To zaručuje dokonalý zber pokosenej trávy a čo viac, zber aj mokrej či vlhkej trávy.

Druhou z nich je integrovaný mulčovací systém. Jedná sa o privretie komína na výhod trávy do zberného koša s možnosťou jednoduchého ovládania iba presunutím jedinej páky v hornej časti podvozku.

Záhradné traktory

Traktory sú väčšie, silnejšie, výkonnejšie, zachovávajú si schopnosť perfektného strihu trávneho stebla, dokonalý zber a vyčistenie trávnatej plochy a hlavne pohodlne a bez námahy pokosíte aj rozľahlú plochu. Každý záhradný traktor Honda je štandardne dodávaný s kompletným vybavením, nutným pre základnú pracovnú činnosť záhradného traktora, tzn. kosenie a zber trávy.

Záhradné traktory Honda sú tiež vybavené mulčovacím systémom. Plynulá regulácia rýchlosti jazdy pojazdovým pedálom umožňuje meniť rýchlosť jazdy. Široká ponuka príslušenstva robí z traktora viacúčelový stroj, ktorý je možné využívať doslova celoročne.

Ponúkame široký sortiment elektrických, benzínových aj akumulátorových kosačiek na trávu a záhradných traktorov rôznych značiek ako Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga. Predaj záhradnej techniky je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky kosačky na trávu a inej záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku kosačiek na trávu a traktorových kosačiek svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné kosačky aj AKU kosačky. Kompletnú ponuku zariadení s rôznym pohonom nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore