Našli ste nižšiu cenu?

Ako sa v lete starať o trávnik a jeho zavlažovanie

Letné obdobie v našich podmienkach býva nestále. Horúce letné dni sa striedajú s dažďom, a tejto situácií je potrebné prispôsobiť aj starostlivosť o trávnik. S jeho starostlivosťou v lete vám pomôže, vertikutátor, kosačka, hnojivo a o závlahu sa postarajú postrekovače.

cbd56420cef415912b60

Prevzdušnený trávnik je základ

Pre trávnik je prevzdušnenie veľmi dôležité, a preto by sme naň nemali zabúdať. Znamená to šetrné narezávanie trávnych drnov a tým aj odstránenie starej trávy a machu. Na tento účel vám poslúži špeciálny nástroj – vertikutátor. Vznikne tak priestor pre novú, zdravšiu a silnú trávu.

Kosenie trávnika počas leta

Všeobecne platí, že v teplých mesiacoch, obzvlášť pri väčšom suchu, je dobré ponechať trávnik vyšší, aby lepšie udržoval vlhkosť, inak môže hroziť jeho vysychanie. Naopak v daždivých dňoch je vhodné kosiť častejšie.

Výsev a hnojenie trvánika

Zacelenie holých miest, kde tráva nerastie, pre neho môže byť z najrôznejších dôvodov ťažké. Preto mu pomôžeme a vysejeme tieto plochy znovu trávnou zmesou.

Hnojivo na trávnik je potrebné použiť podľa daného obdobia. Existujú trávnikové hnojivá pre štart sezóny, ktoré používame na jar.

Správne zavlažovanie trávnika v lete

Suché počasie tráve neprospieva a jemné klíčky by mohli rýchlo uschnúť. Zavlažujeme však rovnomerne, aby z nášho trávnika nevznikol rybník.Vyvarujte sa tiež častému zalievaniu malým množstvom vody. Každopádne je vhodné trávnik od jari do jesene zalievať pravidelne, aspoň dvakrát týždenne. Za najvhodnejšiu časť dňa je považovaný večer, kedy sa voda toľko neodparuje. Odborníci odporúčajú na každý meter štvorcový minimálne 5 litrov vody.

Ak nemáte automatickú závlahu, tak preferujte povrchové zavlažovače, ktoré plochu zavlažía rovnomernejšie ako by ste ju polievali len ručne hadicou.

Ponúkame široký sortiment záhradnej techniky rôznych značiek, kosačky Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga. Predaj záhradnej techniky je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky kosačky na trávu, vertikutátory, trávne osivá,  a inej záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku záhradných kosačiek s pohonom a vertikutátorov svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné elektrické kosačky aj aku kosačky aj výkonné benzínové kosačky s pojazdom. Kompletnú ponuku zariadení s rôznym pohonom nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore