Našli ste nižšiu cenu?

Motorové kosačky s ľahkým ovládaním

Ak má záhrada predstavovať reprezentatívne miesto, a má byť miestom odpočinku, pokoja a pohody, mala by byť starostlivo upravená. Preto by žiadnemu záhradkárovi nemala doma chýbať motorová kosačka.

motorove kosacky s lahkym ovladanim 2

Motorové kosačky rozdeľujeme podľa druhu pohonu

Ako hlavné kritérium, podľa ktorého motorové kosačky deliť, môžeme vybrať pohon. O využití kosačky vypovedá najviac.  Motorové kosačky môžeme tým pádom deliť podla pohonu na:

Motorové kosačky s benzínovým pohonom

Benzínové kosačky majú síce hlučnejší motor, no vynahradzujú to však v iných ohľadoch. Predovšetkým sú schopné dosiahnuť vysokého výkonu, takže môžete kosiť aj na väčších plochách, bez toho aby ste boli limitovaní káblom. Nemusíte čakať ani na dobitie akumulátora. S benzínovým motorom súvisí tiež vyššia hmotnosť a masívnejšia a robustnejšia konštrukcia v porovnaní s elektrickými alebo akumulátorovými kosačkami. Manipulácia je potom zložitejšie, ale uľahčí  ju pojazd, ktorý podporuje pohyb kosačky vpred. Spomínaná robustnejšia konštrukcia však má svoje opodstatnenie – jednak si ju žiada benzínový motor, kosačka je ale vďaka nej odolnejšia a lepšie prispôsobená na náročnejšie zaobchádzanie.

Robotické kosačky s pohonom na batériu

Predstavujú technologicky vyspelé, prepracované a veľmi šikovné stroje, ktoré vám s kosením záhrady veľmi pomôžu. Vám už len zostáva vymedzíť priestor, v ktorom sa má robotická kosačka pohybovať, zapojíte nabíjaciu stanicu a nastavíte výšku trávy. Robotická kosačka dokáže zaznamenať prekážky aj svah a kosí tak trávu za vás. Báť sa nemusíte ani dažďa, robotické kosačky dokážu rozoznať aj ten a samy trafia k nabíjacej stanici. To isté urobia v prípade, keď majú slabú batériu (akumulátorová batéria zvyčajne vydrží do 2 hodín prevádzky).

Kosačky s elektrickým pohonom

Elektrické kosačky sú vybavené elektromotorom. Na jeho napájanie slúži kábel pripojený do zdroja elektrickej energie. Predstavujú lacnejšie a ekologickejšiu alternatívu ako benzínové kosačky, na druhú stranu vám môže prekážať kábel, ktoré je potrebné si strážiť. Na druhú stranu sú elektrické kosačky oproti svojim benzínovým polovičkám ľahšie a lepšie sa s nimi tak manévruje. Okrem iného pre vás nebude prekážkou ani strmší kopec, do ktorého by ste benzínovú kosačku bez pojazdu len s ťažko tlačili. Pri kosačkách stále platí, že elektrický motor nedosahuje rovnakých výsledkov, ako ten benzínový. Pohodlne však elektrická kosačka pokosí záhradu do zhruba siedmich až ôsmich stoviek metrov štvorcových. Kde majú elektrické kosačky navrch je okrem nižších nákladov na prevádzku a ekologickosť tiež v menšej hlučnosti. Narozdiel od benzínových kosačiek je tiež rozdiel citelný v nižšej obstarávacej cene.

Záhradné kosačky s akumulátorovým pohonom

Akumulátorové kosačky sú unikátnym typom elektrických kosačiek. Doslova fungujú na rovnakom princípe, len s tým rozdielom, že práca s nimi je jednoduchšia. Nemusíte za sebou totiž ťahať elektrický kábel a stále ho strážiť, energiu si berú z akumulátora zabudovaného v kosačke. Podobne ako pri elektrických kosačkách vystihuje tie akumulátorové menší výkon, než s akým sa bežne stretnete u kosačiek benzínových, nižšia hlučnosť a väčšia mobilita (sú ľahké a menšie). Oproti  elektrických kosačiek vás tu neobmedzuje žiadny kábel ako v dosahu, tak po stránke komfortu – nemusíte si kábel strážiť a presúvať tak, aby ste ho nepoškodili kosením. Akumulátor má len obmedzenú kapacitu, takže sa po určitej dobe vybije a vy musíte kosačku opäť hodinu alebo dve nabíjať. Z toho dôvodu disponujú akumulátorové kosačky menším výkonom a plocha kosenia, pre ktorú sú určené, je len obmedzená (zhruba do 500 metrov štvorcových).

motorove kosacky s lahkym ovladanim
Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore