Našli ste nižšiu cenu?

Najlepšie krovinorezy v roku 2020

najlepsie krovinorezy v roku 2020 2

Krovinorezy predstavujú praktického záhradného pomocníka pri údržbe hustých trávnych porastov a krovia okolo rodinného domu, v lese a kdekoľvek inde.

Na trhu so záhradnou technikou sa môžete stretnúť hneď s niekoľkými výrazmi, akými je táto technika označovaná. Nejedná sa čisto len o kategóriu krovinorezov, ale aj im podobné.

Rozdiely medzi dvoma produktami:

krovinorezy vyžínače

Krovinorezy pre náročnejšie terény

Už pri prvom pohľade takýto záhradný produkt zistíte, že krovinorez je robustnejším, pevnejším a odolnejším nástrojom, ktorý slúži hlavne na kosenie náročnejšieho terénu. Krovinorez je kvôli tomu ťažší a umožňuje výmenu ďalšieho príslušenstva, s ktorým budete schopní kosiť aj trávy a kríky s väčším priemerom. Krovinorezy všeobecne slúžia na kosenie väčších plôch.

Krovinorezy sú primárne osadené odolným nožom, najčastejšie trojzubý, ktorý je schopný kosiť aj kmene kríkov a pevné steblá. U drvivej väčšiny z nich sa ale stretnete s možnosťou výmeny hlavy s nožom za tú so strunou, čím získate plnohodnotnú strunovú kosačku.

Rovnako ako v prípade klasických kosačiek, aj krovinorezy majú viac možností pohonu:

Benzínové krovinorezy

Benzínové krovinorezy predstavujú najobľúbenejšie, najtradičnejšie a rovnako aj najvýkonnejšie zariadenia. Keďže sa jedná o benzínový krovinorez, funguje na benzínový pohon. Jeho základom je spaľovací motor, ktorý je dvoj alebo štvortakt a hriadeľ. A práve vďaka tomu sa nemusíte zaoberať dĺžkou kábla či kapacitou batérie. Pre vysoko výkonné krovinorezy však platí, že musíte počítať aj s väčšou hlučnosťou a veľkosťou. Avšak, aj napriek tomu patria benzínové krovinorezy medzi najvyhľadávanejšie a najvýkonnejšie stroje, ktorých kúpu nebudete ľutovať.

Akumulátorové krovinorezy

Akumulátorové krovinorezy majú v sebe zabudovanú batériu, ktorú je potrebné nabíjať. Z nej následne motor pri práci čerpá energiu. V porovnaní s ostatnými sú tieto druhy krovinorezov najmodernejšie a  dopyt po nich stále rastie. Sú menšie, lacnejšie a mobilnejší ako benzínové krovinorezy.

Najväčšou výhodou akumulátorových krovinorezov, teda zariadení na batériový pohon je, že vás neobmedzuje pri kosení dlhý kábel. Výdrž batérie je v rozmedzí od 30 do 60 minút. Akumulátorové krovinorezy sú ľahšie a menej robustné. Zároveň však tiež menej odolné, čo je dôvod, prečo sú ideálne skôr pre kosenie menších trávnatých plôch či kosení okolo plotov a stromov.

Elektrické krovinorezy

Elektrické krovinorezy je potrebné počas celej prevádzky zariadenia mať pripojené k elektrickému prúdu. Z tohto dôvodu sa elektrický krovinorez hodí skôr na prácu v menších záhradách. Elektrické krovinorezy majú najnižšiu spotrebu, sú však aj najmenej výkonné. S tým samozrejme súvisia aj ďalšie parametre, ako nízka hmotnosť, hlučnosť a naopak ľahká práca. Pozitívne je na nich nižšia cena.

Strunové kosačky / vyžínače

Vyžínač je častokrát nazývaný aj strunová kosačka. Predstavuje odľahčenú verziu krovinorezu, ktorého primárnou úlohou je dokosenie trávy v okolí plotov, stromov a najrôznejších záhradných stavieb, ku ktorým sa s kosačkou nedostanete. Už jeho názov strunová kosačka napovedá, že vyžínač disponuje iba strunou, ktorá si poradí s menšou trávou. Tomu je tiež prispôsobená aj samotná konštrukcia, vrátane hmotnosti.

najlepsie krovinorezy v roku 2020
Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore