Našli ste nižšiu cenu?

Drvič konárov alebo štiepkovač

So záhradným odpadom si vie rázne poradiť záhradný drvič aj štiepkovač. Navyše spracovanie drevného odpadu z vašej záhrady šetrí prírodu aj peniaze.

e5dc8a5d0b204789a1f9

Taký drvič v sebe zmestí a rozdrví vetvy až s priemerom 4,5 cm. Mechanizmus stroja strúha a drví vložený odpad na jemnú drevnú drť, ktorú je možné ešte využiť. Okrem umiestnenia do kompostu sa dá totiž zužitkovať aj ako kvalitný mulč. Preto vám drvič či štiepkovač pomôže ušetriť nemalé peniaze.

Ak viac ako drť využijete väčšie kúsky drevnej hmoty – asi 2,5 centimetra veľké drobné odrezky a kúsky konárov – ktoré sa hodia nielen ako mulčovací materiál, ale po preschnutí aj ako palivové drevo, potom je pre vás ideálny štiepkovač. Štiepkovače s ozubeným kolesom, vlastne akúsi frézkou, ktorá automaticky vťahuje konáre do vnútorného mechanizmu stroja a vytvára z nich praktické štiepky.

Komfort pri práci je základ

Kvalitné drviče a štiepkovače majú vo svojej výbave záchytné koše, vďaka ktorým máte pod kontrolou množstvo spracovaného odpadu, ktorý môžete odniesť, kamkoľvek potrebujete. Veľké kolesá, vďaka ktorým je manipulácia so strojom po záhrade úplne nenáročná, prácu zjednodušia. Drvič alebo štiepkovač totiž presuniete z miesta na miesto bez zložitého prenášania.

Kvalitné drviče a štiepkovače sa tiež nezaobídu bez bezpečnostnej poistky, ktorá zabraňuje samovoľnému znovuspusteniu pri náhlom výpadku prúdu. Motor kvalitných modelov drvičov a štiepkovačov je vybavený ističom a pri preťažení sa samočinne vypína.

Odporúčané okuliare aj pracovné rukavice

Ak si chcete záhradný drvič alebo štiepkovač zaobstarať, myslite na to, na čo sa pri nákupe zamerať. Stroje by mali mať dobrú stabilitu, za všetkých okolností musia stáť pevne na zemi. Nesmú sa kývať. Kúsky konárov okolo seba môžu občas vyletieť, preto je dobré pracovať s ochrannými okuliarmi a pracovnými rukavicami pre zabránenie poranenia.

Ponúkame široký sortiment záhradnej techniky rôznych značiek, drviče konárov a štiepkovače Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga, Gude. Predaj štiepkovačov je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky drvičov a inej záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku drvičov konárov, štiepkovačov svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné štiepkovače. Kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore