Našli ste nižšiu cenu?

Benzínová kosačka a jej správne zazimovanie

Uskladnenie záhradnej techniky, ktorú v zime nevyužívame, by sme nemali podceniť. Okrem dôkladného očistenia benzínovej kosačky nezabudnite na niekoľko ďalších činností. Predĺžite tak životnosť kosačky a udržíte výkonnosť. Zistite 4 najdôležitejšie kroky zimnej starostlivosti o benzínovú kosačku.

12a9d9175d7be5ebe190

Vymeňte vzduchový filter

Kontrola a čistenie filtra pri benzínovej kosačke by sa mala vykonávať aspoň raz ročne. Veľmi tu záleží na pracovnom prostredí, v ktorom je kosačka používaná. Platí tu logické pravidlo, že v prašnom prostredí by sa čistenie filtra malo robiť častejšie. Pri pravidelnej údržbe kosačky, dosiahneme nižšej spotreby paliva a zníženie emisií. Takže táto starostlivosť sa iste oplatí. Zapaľovacia sviečka sa spravidla vymieňa raz ročne. Funkciou zapaľovacej sviečky je zabezpečenie stálej iskry a spoľahlivého štartu. A ako spoznáme, že nadišiel čas na výmenu sviečky? Napríklad, ak sa na sviečke nachádza ťažko odstrániteľná špina, porcelán je popraskaný či ak sú spálené elektródy.

Nenechajte pokaziť palivo v nádrži

Ak sa rozhodneme uskladniť na zimu benzínovú kosačku aj so zvyšným palivom v nádrži, je nutné priliať do nádrže stabilizátor paliva, ktorý zabráni jeho znehodnoteniu. Trvanlivosť paliva je obmedzená napríklad zvýšenou vlhkosťou a koróziou vnútri nádrže. Stabilizátor paliva predchádza tvorbe živicových usadenín v palivovej sústave alebo na dôležitých častiach karburátora.

Vymeňte olej v benzínovej kosačke

Olej sa využíva predovšetkým k ochrane motora a optimalizácii jeho výkonu. Výmena oleja sa pri zabehnutých kosačkách vykonáva raz ročne, za tepla a pri odpojených sviečkach. Ak má váš motor aj olejový filter, tak ho raz za sezónu vymeňte.

A na koniec snáď to najdôležitejšie. K samotnému uskladneniu benzínovej kosačky vyberte suché a čisté miesto.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku benzínových kosačiek svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné kosačky, ktoré využijete aj v náročných terénoch. Kompletnú ponuku čerpadiel nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore