Našli ste nižšiu cenu?

Jesenná starostlivosť o záhradu čo všetko budete potrebovať

Jesenná starostlivosť o záhradu – čo všetko budete potrebovať

jesenna starostlivost o zahradu co vsetko budete potrebovat

S blížiacou sa jeseňou nás na záhrade čaká množstvo práce. Prinášame zopár tipov na užitočných záhradných pomocníkov s ktorými bude údržba záhrady na jeseň jednoduchšia.

Údržba napadaného lístia

V prípade menšej záhrady hravo zvládnete upratovanie klasickými hrabľami. Fukár na lístie a záhradný vysávač, ktorými jednoducho lístie zhrniete alebo nasajete, uľahčí upratovanie väčšieho pozemku.

Strihanie a rezanie stromov

V rámci jesenného upratovania záhrady je tiež nutné odstrániť poškodené či odumreté časti okrasných tráv, trvaliek, kríkov a stromov. Ručné nožnice sú vhodné pre mladé výhonky. Použiť možno tiež univerzálne alebo teleskopické záhradné nožnice.

Koncom októbra pristrihnite krovinorezom živý plot. Pred zimou ho tiež poriadne zalejte a korene stromov prikryte kôrou. Zabránite tým rastu buriny a ochránite pôdu pred mrazom.

Štiepkovač, alebo drvič konárov

Odrezané konáre a zostrihané výhonky vám pomôže spracovať drvič konárov alebo štiepkovač. Vznikne štiepka, ktorú tvoria kúsky drevnej hmoty, odrezky a kúsky konárov. Môžu byť rôzne veľké. Podľa toho, k čomu chcete štiepku použiť, sa rozhodnite, akú veľkú ju potrebujete a aký prístroj na jej výrobu použijete. Štiepkovač sa hodí skôr k sekaniu tvrdších vetiev, je skvelým pomocníkom, keď máte na záhrade k dispozícii viac dreva. 

Všetko pre zdraví trávnik aj na jeseň

V jesennom období trávniku prospeje skrátenie kosačkou do výšky maximálne piatich centimetrov. Ďalší účinný pomocník je vertikutátor s drôtikmi, ktorý ho prevzdušní, trávu zároveň prečeše a zbaví húb. Dobré je tiež použiť fungicídny postrek postrekovačmi, ktorý ochráni porast pred plesňami. Aspoň tri hodiny po postreku by nemalo pršať. Pridajte tiež jesenné hnojivo na trávnik, ktoré má nízky obsah dusíka a vysoký obsah draslíka, práve ten trávu posilňuje a zvyšuje jej odolnosť voči mrazu.

Vyberajte v našom e-shope všetko potrebné pre jesennú údržbu vašej záhrady.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore