Našli ste nižšiu cenu?

Vertikutátor aj kosačka pre udržanie krásneho trávnika

Stroje na údržbu trávnika sú zastúpené kosačkami a vertikutátormi, ale aj ďalšími zariadeniami, ktoré dokážu zatočiť napríklad s prerastenou trávou alebo si poradia s veľkými plochami.

vertikutator aj kosacka pre udrzanie krasneho travnika

Stačí len vertikutátor a kosačka na trávu?

Vlastniť len vertikutátor a kosačku na trávu je dobrý základ, ale nie tak úplná výbava pre zaistenie krásneho a zdravého trávnika. Strojov pre údržbu trávnika existuje pomerne veľké množstvo. Je vhodné investovať a zaobstarať robustnejší stroj s ľahšou a príjemnejšou obsluhou, dostupnými dielmi aj v budúcnosti, a hlavne odvádzajúci perfektnú prácu po všetkých stránkach.

Vertikutátor – prevzdušňovač

Jedná sa o záhradnú techniku typickú pre jarné alebo jesenné práce, keď potrebujeme prebudiť trávnik k životu alebo ho naopak pripraviť na zimný spánok. Podstatou vertikutácie a prevzdušňovania je prenikanie oceľových nožov do trávnika, odstránenie veľkého množstva trávnej plsti a narušeniu škrupiny medzi steblami. Výsledkom je čistý a krásne rastúci trávnik. Najlacnejšie kombinované stroje majú dve výmenné hriadele, niektoré drahšie benzínové vertikutátory potom jeden kombinovaný pracovný valec. Benzínový vertikutátor je využiteľný na väčších zatrávnených pozemkoch, kde potrebujeme trávnik pravidelne čistiť.

Benzínová kosačka

Predstavuje najdostupnejší a najobľúbenejší záhradný stroj pre pravidelné kosenie trávnika. Pokiaľ je potrebné trávu zbierať, na kosačku je pripojený záchytný kôš s indikátorom naplnenia. Lacné elektrické kosačky sú tiché a cenovo dostupné, avšak ich pracovná plocha je obmedzená dĺžkou prívodnej šnúry. Benzínové kosačky prešli za posledné roky obrovským vývojom a okrem pojazdu, ktorý môže byť aj s premenlivou rýchlosťou, nezávisle od otáčok motora, sú vyšperkované neskutočným množstvom moderných prvkov. Napríklad centrálne nastavenie výšky kosenia, bočné vyhadzovanie pre kosenie prerastenej trávy, veľké kolesá pre ľahkú manipuláciu alebo elektrické štartovanie. Najdrahšie modifikácie mávajú aj integrovanú klapku pre mulčovanie alebo hydrostatický pojazd, ktorý dovoľuje presne regulovať rýchlosť jazdy stroja, a tým efektívne využiť veľký krútiaci moment motora. Veľký rozmach zaznamenávajú aj batériové typy, ktoré ponúknu už solídne akčný rádius na jedno nabitie, veľmi tichá prevádzka alebo nezávislosť od prívodu elektriny.

Ten správny vertikutátor a benzínová kosačka vám ušetria veľa práce a energie, zároveň vám pomôžu zachovať váš trávnik v dobre udržiavanom stave. Vyberajte v našom e-shope benzínové kosačky a vertiutátory (prevzdušňovače) vhodné pre vašu záhradu.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore