Našli ste nižšiu cenu?

Drviče a štiepkovače konárov

Štiepka je dôležitou zložkou kompostu. Suchý drevnatý materiál získame štiepkovaním záhradného odpadu – vetví a konárov. Ekologicky sa tak zbavíme odpadu zo záhrady. Štiepku môžeme tiež použiť ako palivo do vykurovacieho kotla, aj ako mulčovací materiál pre nastielanie záhonov. Ako si vybrať záhradný drvič konárov?

Výber drviča podľa povahy záhradného odpadu

Pri výbere drviča by sme mali prihliadať na povahu záhrady. Či potrebujeme spracovať zväčša mäkký zelený materiál, alebo konáre s prihliadnutím na ich hrúbku. V prvom prípade je vhodnejší drvič s nožovým drviacim systémom. Ten materiál rozseká na menšie kúsky, hodí sa do menších záhrad a podrví konáre zo živých plotov, tenšie vetvičky a zelený materiál. Väčšie záhrady si vyžadujú stroje s vyšším výkonom a benzínovým motorom. Drviče so slimákovým mechanizmom sa hodia na drvenie zelených tvrdých materiálov. Tvrdosť odpadu je v tomto prípade dôležitá, s mäkkým materiálom by si takéto drviče neporadili.

Drvič, alebo štiepkovač

Väčšie záhrady si vyžadujú drviče s frézovacím valcom. Drviče sú vybavené automatickým vťahovaním konárov a vetiev a spracujú tvrdé vetvy a konáre až do hrúbky 45 mm. Rezný výkon závisí na výkone motora a hrúbke spracovávaného materiálu.Aký je rozdiel medzi drvičom a štiepkovačom? Drvič vetiev a záhradného odpadu drevný materiál rozdrví na jemnú drvinu. Tá je výbornou zložkou kompostu, použiť sa dá tiež ako mulčovací materiál na nastielanie záhonov, Záhradný štiepkovač vytvorí z konárov štiepku, ktorá sa skladá z väčších kúskov drevného materiálu, použiteľného ako mulčovací materiál, tiež ako palivo.

drvice a stiepkovace konarov

Čo si všímať pri kúpe drviča a štiepkovača?

výkon strojasystém drvenia – s nožovým mechanizmom, závitovkovým mechanizmom alebo drvič s frézovacím valcommaximálny priemer drvených vetvírýchlosť drvenia a množstvo spracovaného materiáluváha a ľahkosť manipulácie, prepravy

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore