Našli ste nižšiu cenu?

Drvič konárov využiteľne spracuje záhradný odpad

drvic konarov vyuzitelne spracuje zahradny odpad

Jeden z najvďačnejších záhradných pomocníkov je určite drvič konárov. Nielenže vás rýchlo zbaví nežiaduceho odpadu, ale ho ešte zmení na niečo, čo aj ďalej využijete.

Na začiatok si musíte vybrať typ zariadenia podľa drviaceho ústrojenstva. Klasický drvič konárov a štiepkovač totiž každý pracujú na inom princípe. Každý z nich je teda určený na trochu iný odpad.

Klasický drvič s nožmi rozseká konáre a vetvičky s listami pomocou rotujúceho disku s dvoma nožmi na malé kúsky, drť, ktorú potom môžete využiť na mulčovanie alebo dať do kompostu. Rozsekaný odpad je veľmi jemný a môžete ho použiť kdekoľvek v záhrade.

Drvič konárov je vhodnejší na drobnejšiu zeleň, odpad zo živých plotov, suchšie vetvičky. Pri práci nezabudnite používať ochranné pomôcky – hlavne rukavice a okuliare.

Svoje uplatnenie nájdu v bežných záhradách pri dome pri sezónnom čistení záhrady od drevného odpadu. Sú cenovo dostupnejšie, ale ich použitie je obmedzené.

Štiepkovač alebo drvič

Na nerozoznanie vyzerá štiepkovač, ktorý sa od drviča líši iba rezným ústrojenstvom. Drevný odpad je totiž spracovávaný pomocou valcovej frézy – materiál sa tak reže na menšie 2-3 cm kúsky, ktoré možno využiť aj na vykurovanie.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore