Našli ste nižšiu cenu?

Ako vybrať kultivátor či rotavátor pre vašu záhradu

Jedným z najlepších spôsobov prípravy záhrady pre prichádzajúcu sezónu výsadby je použitie kultivátora. Ak máte len malú plochu, môžete sa rozhodnúť pre malý, ručný kultivátor. Avšak majitelia veľkých záhrad budú profitovať z kultivovania svojich záhrad väčšími benzínovými alebo elektrickými kultivátormi.

ako vybrat kultivator ci rotavator pre vasu zahradu

Zhutnená pôda nedovolí koreňom rastlín správne rast. Kultivátor pomôže uvoľniť zhutnenú pôdu pre rast rastlín, prevzdušnenie a správne zásobovanie živinami. Uvoľní pôdu do určitej hĺbky, pričom zároveň odstraňuje burinu a zvyšky iných mŕtvych rastlín.

Kultivátor má niekoľko rotujúcich nožov, ktoré sa vrhajú do pôdy, aby ju uvoľnili a rozsekali burinu a zvyšky, ktoré v nej zostali. Rôzne modely od rôznych výrobcov majú rozdielny dizajn, niektoré dokážu ísť hlbšie do pôdy, iné si zase jednoduchšie poradia s burinou. Kultivátor môžete použiť aj ako pomoc pri pridávaní kompostu alebo hnojiva do pôdy pred výsadbou alebo po vegetačnom období. Stroj pôdu uvolní a vy môžete do nej vmiešať požadované živiny pre zdravé záhony.

S obrábaním záhrady pomôže kultivátor

Kultivátory, resp. rotovátory už v súčasnosti takmer úplne nahradili manuálne záhradné nástroje na kultiváciu pôdy pre hobby aj profi záhradkárov. Bez ohľadu na to, aký typ záhrady máte, alebo aké rastliny pestujete, v určitom bode budete potrebovať kultivátor. Pomocou kultivátora je príprava záhrady oveľa jednoduchšia, rýchlejšia a menej vyčerpávajúca. Kultivátory sú vhodné na uvoľnenie pôdy v existujúcej výsadbovej oblasti, odburinenie plochy počas vegetačného obdobia a zamiešanie kompostu do pôdy.

Na čo sa zamerať pri výbere kultivátora?

Pri výbere najvhodnejšieho kultivátora pre vašu záhradu rozhoduje niekoľko parametrov, ktoré treba pred kúpou zvážiť:

veľkosť záhrady – čím väčšia je vaša záhrada, tým väčší a výkonnejší kultivátor budete potrebovať  typ kultivátora – elektrický alebo benzínový značka – ako u čohokoľvek, aj v tomto prípade sú najlepšie známe značky Hecht, Stihl, Al-Ko, Honda, Vari, MTD a iné.

Ten správny kultivátor vám ušetrí veľa práce a energie, zároveň vám pomôže zachovať vašu záhradu v dobre udržiavanom stave. Vyberajte v našom e-shope kultivátor vhodný pre vašu záhradu.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore