Našli ste nižšiu cenu?

Vertikutátor najlepší prístroj ktorý dostane trávnik do formy

Chcete mať perfektný trávnik? Teraz na jar je ideálny čas začať pracovať na jeho údržbe. Inšpirujte sa tipmi, ako dať svoj trávnik po zime opäť do poriadku aby čoskoro vyzeral ako z katalógu. A tušíte, v čom spočíva to hlavné tajomstvo krásneho a zeleného trávnika? Stojí za tým vertikutátor – vertikutácia trávnika.

dfd5f1e8f75d64ff295f

Akumulátorový vertikutátor

Upratovanie a údržba na začiatok

Jar je obdobím, kedy by sme mali opäť začať venovať pozornosť záhrade a údržbe trávnika. Ten sa po zime začína spamätávať z vegetačného kľudu a postupne začína vysychať jeho horná vrstva pôdy. Na jarnú úpravu trávniku sa oplatí počkať, až keď teplota pôdy dosiahne  8 ° C. Práve pri nej začne tráva po zime opäť ožívať. Na začiatok by ste mali trávnik poriadne očistiť a zbaviť ho napadaného lístia, konárov a iných nečistôt. Až potom sa pustite do ďalšieho, dôležitého kroku – vertikutácia.

Prerezanie trávy proti burine, machu a plsti

Stretávate sa na vašej záhrade so suchými miestami či mapami? Trávnik totiž môže zarastať burinou a machom a niekedy sa v ňom vytvorí aj plsť. Zle potom prijíma živiny z pôdy a začína sa doslova dusiť. Práve preto sa vykonáva vertikutácia. Vertikutáciou sa všetka burina, mach a plsť z trávnika odstráni. Počas vertikutácie dochádza na prerezaniu vrchnej vegetačnej vrstvy a presekaniu trávnych výbežkov. Vďaka tomu sa naštartuje regenerácia trávnika a lepšie sa k nemu dostanú potrebné živiny, vlaha a vzduch.

Vertikutácia trávnika

Vertikutácia by sa mala vykonávať dvakrát ročne, a to na jar a na jeseň. Plocha trávnika by nemala byť ani premočená, ani príliš vlhká. Než sa do vertikutácie pustíte, trávu pokoste na dĺžku zhruba 3 cm a nechajte dva dni preschnúť. K vertikutácii sa používa záhradný stroj – vertikutátor. Vertikutátor nájdete elektrický, akumulátorový a benzínový. Elektrický sa hodí na menšie a stredne veľké záhrady. Elektrický vertikutátor je ľahký, tichý a ľahko ovládateľný. Naopak benzínový vertikutátor vyberajte v prípade, že máte veľkú záhradu. Benzínový vertikutátor máva väčší záber a silnejší motor, preto sa oplatí na rozsiahlejšie plochy. Vertikutátor sa ovláda podobným spôsobom ako kosačka.

Ponúkame široký sortiment záhradnej techniky rôznych značiek, záhradné vertikutátory Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga, Gude. Predaj vertikutátorov je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku vertikutátorov svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné vertikutátory. Kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore