Našli ste nižšiu cenu?

Aký štiepkovač na konáre stromov je najlepší?

966f3785015842422b9e

Štiepkovače sú vynikajúce nástroje na premenu konárov, vetvičiek alebo celých stromov na drobnú štiepku. V závislosti od veľkosti štiepkovača, ktorý používate, určí veľkosť štiepky, ktorú vytvoríte, keď úlomky prejdú strojom.

Keď máte na dvore veľa stromov, padajúce konáre sú samozrejmosťou. Čistenie odpadu na dvore je jednoduché s drvičom na štiepkovanie dreva.

Aký štiepkovač hľadať?

Drviče sú zvyčajne poháňané benzínom alebo elektrinou. Elektrické štiepkovače sú stroje nenáročné na údržbu, ktoré sú ideálne na ľahké čistenie – a navyše sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Na druhej strane benzínové štiepkovače sú zvyčajne výkonnejšie a nie sú obmedzené šnúrou, ale môžu vyžadovať väčšiu údržbu. 

Pre mestských záhradkárov, ktorí chcú vytvárať mulč, je elektrický štiepkovač veľmi dobrým doplnkom k záhradnému domčeku. Jeho malé rozmery a jednoduchá obsluha premení dvorový odpad v krátkom čase na  vrece mulča.  

Kapacita

Keď nakupujete, všimnete si, že štiepkovače majú „kapacitu“, čo znamená najväčší priemer konárov, ktorý stroj dokáže zvládnuť. Ak hľadáte drvič na štiepkovanie vetvičiek, stroj s nízkou kapacitou je úplne v poriadku. Ak však chcete štiepať hrubé konáre, budete musieť hľadať viac profesionálnejší model.

Veľkosť záhrady

Na malých mestských záhradách je zvyčajne potrebný elektrický drvič na štiepkovanie, ktorý sa postará o malé konáre a lístie. Na záhrady s väčšou rozlohou, alebo na čistenie plôch na opätovnú výsadbu sa odporúča veľký drvič na benzínový pohon.

Čo robiť s drevnou štiepkou z konárov stromov?

Drevenú štiepku je možné použiť rôznymi spôsobmi, napríklad na záhony s rastlinami, pridávanie do kompostov, podstielky pre zvieratá, na biomasu, dekoratívne úpravy krajiny a pod.

Romerx dodáva zákazníkom a podnikom štiepkovače najvyššej kvality. Ponúkame široký sortiment zariadení na údržbu stromov a pozemkov vhodných pre domácich majstrov aj profesionálov.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore