Našli ste nižšiu cenu?

Sú benzínové reťazové píly lepšie ako elektrické?

Ak zvažujete nákup motorovej píly, ale neviete, či sa rozhodnúť pre benzínovú alebo elektrickú pílu, máme pre vás prehľad ich výhod a nevýhod.

Benzínové reťazové píly sú obľúbenou voľbou, ale sú hlučné, drahšie a vyžadujú pravidelnú údržbu, aby fungovali efektívne. Je teda rozumné pozrieť sa aj na alternatívy, keďže sú k dispozícii ďalšie možnosti.

Akumulátorové a elektrické motorové píly sú medzi záhradkármi obľúbené, pretože sa ľahšie používajú a je oveľa menej pravdepodobné, že budú rušiť okolie ako vaša benzínová reťazová píla.

Benzínová reťazová píla

Ak potrebujete narezať veľa kmeňov alebo hrubé prerezávanie, benzínová reťazová píla by mohla byť najlepšou voľbou, pretože je určená na náročnejšie práce. Benzínová reťazová píla napíli veľké polená rýchlejšie ako ktorýkoľvek iný stroj a môžete ju použiť kdekoľvek bez toho, aby ste sa museli obťažovať vlečúcim sa napájacím káblom alebo strachom z vybitia batérie.

Akumulátorové reťazové píly

Akumulátorové reťazové píly sú ideálne, ak chcete pracovať medzi konármi, pretože nemajú kábel a sú vo všeobecnosti dosť ľahké a kompaktné.

V súčasnosti sa výkon záhradných strojov poháňaných batériami zlepšil a akumulátorová reťazová píla dokáže vyprodukovať dostatok energie, aby mohla konkurovať benzínovým reťazovým pílam.

V závislosti od veľkosti vašej záhrady možno budete chcieť investovať do druhej batérie, aby ste počas nabíjania jednej mohli používať druhú.

Či už chcete benzínovú, akumulátorovú alebo  elektrickú reťazovú pílu, naše najlepšie odporúčania a sprievodca nákupom vám pomôžu vybrať ten najlepší model.

Ak si stále nie ste istí, akú motorovú pílu si vybrať, neváhajte nás kontaktovať, alebo nás navštívte v našej predajni a spolu sa pozrieme na výber tej najlepšej motorovej píly pre vás.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore