Našli ste nižšiu cenu?

Aký je rozdiel medzi záhradným malotraktorom a rotavátorom?

Medzi záhradnými rotavátormi a malotraktormi je veľa rozdielov. Napríklad záhradné rotavátory sú určené pre menšie záhrady, ktoré potrebujú časté odstraňovanie buriny, zatiaľ čo malotraktory sú vhodnejšie pre väčšie záhrady. Záhradné rotavátory majú zvyčajne menšie kolesá ako malotraktory, vďaka čomu sú lepšie na manévrovanie v úzkych priestoroch.

aa22761d0fcee72dd31c

Riadkovanie a obrábanie pôdy s rotavátorom.

Aj keď sa tieto dva typy strojov môžu na prvý pohľad zdať podobné, najzreteľnejším rozdielom je, že malotraktory majú dve kolesá (ktoré vytvárajú trakciu), zatiaľ čo rotavátory nie.V skutočnosti je medzi týmito dvoma strojmi veľa rozdielov. Napríklad rotavátor sa dokáže zaryť hlbšie do pôdy, zatiaľ čo malotraktor pracuje viac na povrchu, pričom plní hlavne funkciu zušľachťovania.

Rotavátor a kultivátor

Je mimoriadne všestranný: vhodný na malé aj veľké plochy pôdy, vďaka širším kultivátorom zaručuje vyššiu produktivitu. Zarýva hlbšie do pôdy, dosahuje až asi 20 cm.Poskytuje lepšiu a presnejšiu úroveň obrábania , pretože „rozbíja“ pôdu.

Malotraktor

Je najvhodnejší pre zeleninové záhony, špecifické plodiny alebo často udržiavanú pôdu.Môže fungovať len na mäkkej, už obrobenej pôde; manipulácia s ním na pôde, ktorá nebola nikdy obrábaná, je oveľa náročnejšia.Pôdu spracuje viac na povrchu.Môže byť multifunkčný: nahradením kultivátora za iné nadstavce ho možno použiť napríklad ako benzínovú kosačku.

Ak vám tieto informácie úspešne pomohli pochopiť, ktorý nástroj je najvhodnejší pre vaše potreby (záhradný malotraktor alebo rotavátor ), odporúčame vám pozrieť si naše najpredávanejšie záhradné stroje:

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore