Našli ste nižšiu cenu?

Aku kosačky na trávu sú tiché a neznečisťujú ovzdušie

9388f8cdd35e646cbf1a

Akumulátorové kosačky na trávu odstraňujú zásadné nevýhody klasických benzínových a elektrických kosačiek. Sú ekologickejšie a tichšie ako benzínové kosačky, ktoré spotrebúvajú fosílne palivo, a navyše nepotrebujú žiadny prívodný kábel, ktorý sa dá jednoducho preseknúť.

Zároveň je ale dobré všímať si aj ďalšie parametre, ktoré naopak aku kosačky na batériu obmedzujú. Ide práve o akumulačný článok – jeho výdrž, spolu s šírkou záberu, je jasným indikátorom toho, na akú plochu možno kosačku využiť. Bežne sa udáva výmera trávnatej plochy do 400 až 500 metrov štvorcových. Benzínové kosačky zvládnu aj štvornásobok, naopak elektrické sú určené pre porovnateľnú plochu.

Čo sa týka akumulátorových kosačiek, mali by ste sa zamerať, vedľa parametrov spojených s batériami a šírkou záberu, tiež na nastaviteľnosť výšky kosenia, otáčky motora, prítomnosť pojazdu, materiál, z akého je vyrobené telo prístroja, hmotnosť, intenzita zvuku v prevádzke, obsah zberného koša a v neposlednom rade tiež vybavenosť funkciami.

Veľkou výhodou akumulátorových kosačiek je ich nízka hlučnosť a ekologická prevádzka. Nie je výnimkou, že intenzita zvuku z akumulátorovej kosačky siaha aj pod 70 dB, čo už je veľmi príjemná hodnota. V porovnaní so  benzínovými kosačkami ide o veľký rozdiel. Dôležitosť pojazdu sa ale znižuje vďaka všeobecne nízkej hmotnosti aku kosačiek, ktorá sa pohybuje okolo 15 kilogramov. Takto nízke hodnoty súvisia ale aj s použitými materiálmi konštrukcie kosačky. U niektorých drahších modelov aku kosačiek nieje vylúčený ani pojazd.

Ponúkame široký sortiment akumulátorovej záhradnej techniky rôznych značiek, aku kosačky Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga. Predaj záhradnej techniky je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky aku kosačiek a inej záhradnej techniky.

Pripravili sme pre vás širokú ponuku akumulátorových kosačiek svetových výrobcov. U nás nájdete kvalitné a výkonné kosačky. Kompletnú ponuku aku techniky nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore