Našli ste nižšiu cenu?

Aká snežná fréza je najlepšia?

Najlepšia snehová fréza vám pomôže rýchlo a efektívne vyčistiť vašu príjazdovú cestu. Zistite, ktorá snehová fréza je pre vás tá pravá. U nás nájdete niektoré z najlepších dostupných snehových fréz.

e3fa41f4e2aca2e1fd43

Najlepšia snehová fréza pre nehnuteľnosť bude závisieť od množstva snehových zrážok, od toho, koľko chodníkov alebo príjazdových ciest potrebuje vyčistiť a od toho, či je oblasť rovná alebo svahovitá.

Náš tip!

Pri hľadaní snehovej frézy je dôležité, aby bola schopná odpratať typické množstvo snehu, bola spoľahlivá a ľahko ovládateľná. Keďže sa jednotlivé podmienky a výška snehových zrážok značne líšia, líšia sa aj modely.

Typy snehových fréz

Veľa z nás najskôr premýšľa o snehových frézach z hľadiska šírky cesty, ktorú môže snežná fréza vyčistiť. To je určite dôležité – najmä ak ide o veľkú oblasť, ktorú je potrebné očistiť – ale skutočnou výzvou je nájsť snehovú frézu, ktorá bude najvhodnejšia pre dané množstvo a typ snehu, ktorý región pravdepodobne zažije. Výrobcovia popisujú snehové frézy ako „jednostupňové“, „dvojstupňové“ alebo „trojstupňové“ a tieto označenia sa týkajú spôsobu, akým snehová fréza odstraňuje sneh.

d0d9ab6d40946f1def18

Jednostupňové snehové frézy

Jednostupňové snehové frézy sú vybavené šnekovou frézou v prednej časti stroja, ktorá sa rýchlo otáča, naberá sneh a vyhadzuje ho von zo žľabu. Pohyb rotujúcej frézy vytvára silu, ktorá odfukuje sneh zo žľabu. Aj keď ide o jednoduchý dizajn, má svoje obmedzenia: jednostupňové snehové frézy vo všeobecnosti nevytvárajú dostatočný výkon na odfúknutie snehu na väčšiu vzdialenosť.

5cf3c45708eefe797df0

Dvojstupňové snehové frézy

Dvojstupňové snehové frézy, ktoré sú zvyčajne poháňané palivom, sú vybavené výkonným motorom s obežným kolesom, ktorý pracuje v kombinácii so šnekovou fézou na nasávanie snehu a jeho vyhadzovanie von komínom. Dvojstupňová snehová fréza môže odfukovať sneh na väčšie vzdialenosti v závislosti od výkonu motora na konkrétnom modeli a hmotnosti snehu.

a4b1ac522a5d09839dd6

Trojstupňové snehové frézy

Trojstupňové snehové frézy sú profi strojmi vo svete odstraňovania snehu. Okrem šneku a ventilátora s obežným kolesom sú vybavené urýchľovačom, ktorý melie kusy ľadu a vyháňa sneh a kašu z komína. Pre tých, ktorí potrebujú skutočne náročné odstraňovanie snehu, môže byť strojom na túto prácu trojstupňová snehová fréza.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore