Našli ste nižšiu cenu?

Úprava živého plotu

773540f026f3991dc4f9

Živé ploty sú správnou voľbou, pokiaľ chcete prirodzene a esteticky oddeliť, či ohraničiť pozemok. Nielenže sú estetické a oku lahodiace, navyše spĺňajú funkciu čiastočnej zvukovej bariéry. Vysoký porast slúži tiež ako kvalitný vetrolam a zachytáva prach z rušnej ulice. 

Pokiaľ eštelen uvažujete nad založením živého plotu, začnite výberom drevín. Správnu voľbu ovplyvňuje niekoľko faktorov, medzi nimi aj pôdne a slnečné podmienky. Rozkvitnutý plot poteší vaše zmysly, zároveň však priláka aj lietajúci hmyz. Rozhodnúť sa môžte pre kvitnúce dreviny, opadavé alebo vždyzelené neopadavé, či ihličnaté kry.

Strihanie živého plotu

Budete plot upravovať strihom, alebo ste skôr za dreviny, ktoré nepotrebujú údržbu? Ak ste sa rozhodli pre tvarovaný živý plot, zadovážte si naozaj spoľahlivé záhradné náradie, s ktorým vám práca pôjde od ruky.

Ako si vybrať plotostrih na živý plot?

Elektrické plotostrihy sú ľahšie a menej hlučné. Ploty v okolí domu ostriháte s pomocou predlžovacieho kábla. Žiadne spaliny, žiadne dokupovanie paliva a minimálna údržba. Benzínové plotostrihy využijete kdekoľvek, bez obmedzenia pohybu predlžovacím káblom. O ich vysokom výkone nie je pochýb, hodia sa na úpravu veľkých plôch. Sú však hlučné a nevyhnete sa zápachu motorových spalín. Bez spalín, aj bez káblu. Také sú akumulátorové plotostrihy. Sú rovnako menej hlučné a zároveň plne mobilné. Približne 40 minút bez straty výkonu by malo stačiť na pohodlný udržiavací rez bežného živého plotu pred domom. Na vysoké ploty sa hodia tyčové plotostrihy, s ktorými môžte strihať aj na ťažko dostupných miestach. Ich jednoduchým naklopením upravíte v horizontálnom smere aj vysoký plot. Krátka strihacia lišta sa hodí na úzke, či krátke ploty, dlhú strihaciu lištu a jednostranný plotostrih oceníte pri širokých plotoch.

uprava ziveho plotu

Základom sú kvalitné nožnice na živý plot

Na tvarovanie plotov je ideálny obojstranný plotostrih s otočnou rukoväťou. Použitie je tak pohodlné pre pravákov, i lavákov. Záhradné nožnice s jednostranným rezným nožom sú o niečo ľahšie a svoje využitie nájdu najmä pri strihaní plotu vo vodorovnej polohe a v jednej výške. Údržba plotostrihu spočíva v jeho povrchovom očistení a občasnom nabrúsení nožov. Benzínové plotostrihy tiež vyžadujú údržbu motoru. Odborný servis záhradnej techniky je zárukou dlhej životnosti náradia. Živý plot strihajte ostrými nožmi tak, aby bola spodná strana širšia, ako vrchná. Pravidelným strihom zabezpečíme, aby bol krík pekne olistený zvonku, aj vo vnútri porastu. Ostré nože listy a konáriky odrežú priamo a nepoškodia ich. Zároveň predídte zbytočnému napadnutiu kríku ochoreniami. S výberom správneho plotostrihu presne pre vás, vám radi poradíme v našej kamennej predajni záhradnej techniky v Krušovciach, okres Topoľčany.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore