Našli ste nižšiu cenu?

Strunové vyžínače alebo krovinorezy? Ktorý z nich je lepší

Strunové vyžínače a krovinorezy vyzerajú trochu podobne. Ak idete čisto podľa názvov produktov, zdá sa, že strunový vyžínač používate najmä na vyžínanie trávy a krovinorez na kosenie kríkov. Porovnali sme strunové vyžínače a krovinorezy, aby ste si vybrali tú najlepšiu voľbu pre svoju prácu v záhrade.

Čo chcete kosiť alebo strihať?

Kým pri strunovom vyžínači kosíte najmä trávu, na trsy a kríky sú lepšie krovinorezy. Využitie stroja závisí aj od spôsobu kosenia. V závislosti od typu záhradného náradia a spôsobu rezu si môžete vybrať ten správny stroj pre tú správnu záhradnícku prácu.

Užívateľský komfort

Dodatočná rukoväť vám poskytne väčšiu priľnavosť a pomocou teleskopickej rukoväte nastavíte dĺžku vášho stroja. Vyžínače s otočnou hlavou, majú možnosť si vopred nastaviť uhol, v ktorom budete zastrihávať. Môžete ho teda bez problémov použiť aj na náročnejších miestach, napríklad pod záhradnou lavicou, alebo použiť vyžínač ako rezač okrajov trávy. V prípade ak pracujete dlhšie so strunovým vyžínačom alebo krovinorezom, je fajn, ak vám oporu ponúka popruh na prenášanie.

Nezabudnite na príslušenstvo

So strunovým vyžínačom alebo krovinorezom môžete kosiť burinu alebo trávu. Po určitom čase by ste mali vymeniť strunu vyžínača alebo čepeľ krovinorezu, keď sú opotrebované. K dispozícii je príslušenstvo, ako je vyžínacia struna a nože krovinorezu. Nezabudnite tiež na ochranu sluchu, pretože stroje na benzín vydávajú viacej hluku. A ak pracujete s elektrickou verziou, použite predlžovací kábel, ktorý funguje vo všetkých kútoch vašej záhrady.

Vyžínače a krovinorezy nájdete v ponuke e-shopu a predajne Romerx:

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore