Našli ste nižšiu cenu?

Správny výber kosačky na trávu

Keď príde čas na výber novej kosačky na trávu, máte veľa možností z čoho vyberať. Či už hľadáte akciové benzínové kosačky alebo benzínové kosačky s pojazdom a mnohými funkciami, u nás nájdete všetko spomínané! Pomôžeme vám nájsť model, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a zodpovedá vášmu rozpočtu.

Benzínové, akumulátorové alebo elektrické kosačky?

Možno ste predpokladali, že iba benzínová kosačka bude schopná poskytnúť funkcie a spoľahlivosť, ktorú potrebujete. Aj keď určite tvoria väčšinu kosačiek, ktoré predávame, technológia batérií za posledných pár rokov pokročila a sú veľmi reálnou možnosťou pre mnohé domácnosti. Káblové elektrické kosačky sú k dispozícii aj pre menšie pozemky alebo pre domácnosti, ktoré potrebujú ľahkú kosačku, ktorá sa ľahko skladuje a udržiava a neprekáža menšie nepohodlie s ťahaním predlžovacieho kábla za sebou.

Akumulátorové kosačky sú ponúkané ako súčasť sady náradia na trávnik a záhradu, ktoré zdieľajú batérie a nabíjačky v rámci celého radu. Keď si teda zakúpite jednu batériu a nabíjačku, môžete ich použiť s iným zariadením, čím sa znížia vaše náklady. Batérie, samozrejme, nerobia neporiadok a dajú sa ľahko a lacno dobiť vo vašej garáži. Elektrické a akumulátorové kosačky sú oveľa tichšie ako benzínové kosačky a majú nulové emisie.

Benzínové kosačky sú poháňané motormi Briggs & Stratton, Loncin alebo Kohler, hoci Honda používa vlastné motory a inými. Súčasné motory sú výsledkom desaťročí inžinierskej dokonalosti a zdokonaľovania, a hoci rôzne značky a modely kosačiek budú používať rôzne motory, sú vo všeobecnosti veľmi podobné.

Kosiť, zbierať alebo mulčovať?

Zbieranie pokosenej trávy vždy poskytne ten najkrajší vzhľad, ale musíte mať nejaký spôsob likvidácie odrezkov a pozastavenie kosenia na vyprázdnenie zberného koša bude znamenať, že kosenie bude trvať trochu dlhšie.

Mulčovacia kosačka tiež poskytuje fantastickú povrchovú úpravu trávnika bez potreby likvidácie odrezkov, ale odporúča sa len za určitých podmienok. Drobné odrezky sa vrátia na trávnik, aby vyživili nový porast.

Vyhadzovanie pokosenej trávy – či už zboku alebo (zvyčajnejšie) zo zadnej časti kosačky – je najrýchlejší spôsob kosenia trávy, no zanecháva dlhé pokosené kusy. Tento spôsob je ideálny pre vyššiu alebo hrubšiu trávu a pozemky, ktoré sa kosia menej často. Mnoho kosačiek dokáže vykonávať dva alebo dokonca všetky tri typy kosenia, takže sme vám pomohli – najmä ak si myslíte, že rôzne povrchové úpravy trávnika budú vyhovovať rôznym častiam vášho pozemku.

Benzínové kosačky s pojazdom alebo bez pojazdu?

Zvážte, či chcete kosačku, ktorú tlačíte sami, alebo kosačku, ktorá má vlastný pojazd a potrebuje od vás iba riadiť. Ak je váš trávnik svahovitý alebo kopcovitý, môžete zvážiť benzínovú kosačku s pojazdom. Kosačky s vlastným pojazdom majú vo všeobecnosti variabilné nastavenia rýchlosti až do približne 5 km/h a často sú vybavené spojkou noža alebo závesom na dočasné odpojenie nožov pri prechode cez cesty, príjazdové cesty alebo iné netrávnaté povrchy.

Uvažovali ste nad robotickou kosačkou?

Ak je kosenie trávnika príliš náročnou prácou alebo jednoducho nemáte čas, robotická kosačka je riešením pre vás. Dážď alebo slnko, vo dne aj v noci, robotická kosačka s radosťou pokosí trávnik, zatiaľ čo vy budete robiť niečo iné. Všetko, čo potrebujú, je vonkajší zdroj napájania pre ich nabíjaciu stanicu a vyznačenie hraníc vášho trávnika. S plne prispôsobiteľným časovačom a ďalšími ovládacími prvkami, ako aj komplexnou aplikáciou pre smartfóny máte úplnú kontrolu – bez akejkoľvek námahy.

Nižšie nájdete to najlepšie z našej ponuky kosačiek na trávu, aby ste sa na sezónu 2022 mohli pripraviť čo najlepšie.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore