Našli ste nižšiu cenu?

Krovinorez na vysokú trávu aj menšie dreviny

Krovinorez je najlepšou alternatívou k tradičnému strunovému vyžínaču. Je schopný zvládnuť náročné práce na trávniku a terénnych úpravách, kam sa traktorová kosačka nedostane.

aa4d9521a10d2156425f

Čo je to krovinorez?

Hovorí sa mu aj strunová kosačka a je to výkonnejšia a pohodlnejšia verzia kosačky na trávu . Kosí vysokú trávu, steblá, kry, drevitý materiál, stromčeky a burinu. Tieto stroje sú poháňané motorom alebo batériou. Krovinorez vám poskytne viac možností ako akékoľvek iné záhradné zariadenie.

1. TypKrovinorezy sa dodávajú v rôznych typoch podla ich využitia buď pre malé záhrady alebo na kosenie veľkých plôch.

2. Výkon motoraTo, koľko energie potrebujete, zvyčajne závisí od typu úloh, ktoré musíte vykonávať. Krovinorez so stredným výkonom postačuje na všeobecnú údržbu dvora. Ak chcete získať ďalšie podrobnosti, prečítajte si návod na obsluhu od výrobcu, aby ste vedeli, aké práce je možné vykonávať pomocou jednotlivých typov krovinorezov.

3. Šírka záberu Vám povie o množstve trávy alebo buriny, ktoré môže kosiť naraz.  Akýkoľvek krovinorez so šírkou záberu 10 palcov alebo viac by mal na váš dvor viac než stačiť.

Cena a údržba

V porovnaní so strunovým vyžínačom sú krovinorezy drahšie a vyžadujú si tiež údržbu.

Aký je rozdiel medzi strunovým vyžínačom a krovinorezom?

Hlavný rozdiel medzi týmito dvoma záhradnými pomocníkmi je ten, že strunový vyžínač používa na kosenie vegetácie nylonovú šnúru. Aj keď je možné hlavy vymeniť, krovinorez má odolnejšie možnosti a hlavu je ľahké vymeniť. Strunový vyžínač je ideálny na kosenie malých až stredných burín, tráv a porastov, na ktoré sa kosačka nedostane. Krovinorez používa kovovú čepeľ na pokosenie silných burín, malých stromčekov a iných ťažko dostupných rastlín. Pretože má veľkú silu, zvládne aj náročné práce. Je ťažší ako strunový vyžínač a je dodávaný s postrojom, ktorý vám umožní uniesť väčšiu váhu.

Sú krovinorezy veľmi ťažké na pohyb?

V skutočnosti je krovinorez oveľa ťažší ako strunový vyžínač. Aj keď nemusia vyzerať ťažko, keď ich budete používať nepretržite 20 až 30 minút, váhu ucítite. Preto potrebujete postroj, ktorý túto váhu vydrží. Nezabudnite na vibrácie, ktoré bude generovať.

Aké palivo použiť v krovinoreze?

Závisí to od motora použitého v krovinoreze. Väčšina z nich je dodávaná s 2-taktným motorom, takže môžete použiť kombináciu benzínu a 2-taktného oleja. Pred použitím však odporúčame skontrolovať špecifikácie jednotlivých prístrojov. Ale pre štvortaktný motor potrebujete na pohon stroja iba bezolovnatý benzín.

Ponúkame široký sortiment krovinorezov pre rôzne typy záhrad značiek, kosačky Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga, Honda. Predaj záhradnej techniky je podporovaný profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky krovinorez do vašej záhrady.

U nás nájdete kvalitné a výkonné benzínové krovinorezy. Kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore