Našli ste nižšiu cenu?

Záhrada bude na jeseň uprataná: Postará sa o to reťazová píla

Jeseň je impozantné obdobie, keď stromy zhadzujú sezónne listy a niektoré konáre. Listy nadobúdajú jedinečné kombinácie farieb, ktoré zanechajú záhradu a trávnik nádhernú. Ale pod krásou je dôvod na dôkladné vyčistenie.

Pokiaľ ide o prácu okolo domu, ste len tak efektívni ako vaša záhradná technika. Ako doba a technológie pokročili, spolu s nimi aj nástroje používané na podporu tohto vývoja. Táto inovácia prenikla aj na trh domácich potrieb, pričom sa elektrické náradie stalo najlepším priateľom kutila. Aký lepší príklad je ako reťazová píla?

Na čo sa dá elektrická reťazová píla na záhrade použiť?

Elektrické náradie je k dispozícii, aby vám uľahčilo život. Motorová píla vám pomôže so všetkými úpravami krajiny. Reťazová píla môže výrazne skrátiť čas a úsilie potrebné na pílenie, tvarovanie a rezanie dreva iba stlačením spúšťača. Časy, keď bolo potrebné vytiahnuť dvojčlennú pílu, sú už preč.

Bez ohľadu na to, či ste majiteľom domu so záhradou alebo lesníkom v prírode, je pravdepodobné, že by ste reťazovú pílu využili jednu z nasledujúcich úloh:

Pílenie konárov a stromov

Asi najzrejmejšie použitie je reťazová píla ideálnym nástrojom na pílenie a rezanie dreva. Sú často mobilné, čo vám umožní ich zdvihnúť na stojan alebo rebrík a odstrániť tak všetky otravné konáre. So správnym množstvom energie a správnou veľkosťou reťazovej píly môžete tiež opatrne odstraňovať stromy rôznych veľkostí.

Premena guľatiny na drevo

Akonáhle strom odpílite, musíte ho premeniť na použiteľné drevo! Aj malá reťazová píla vám ľahko odreže rovnomerné rezivo.

Pílenie palivového dreva

Ak používate drevo do krbu buď si kúpite vopred narúbané drevo (a za to priplatíte), alebo ho rúbete ručne. S vlastnou reťazovou pílou už nemusíte vyťahovať sekeru, drevo si jednoducho napílite silou elektrickej alebo benzínovej reťazovej píly.

3 typy reťazovej píly, medzi ktorými vyberať

Voľba spôsobu napájania vašej reťazovej píly je pravdepodobne najdôležitejším rozhodnutím, pretože podstatne obmedzí vaše možnosti. Existujú 3 typy reťazových píl, z ktorých každá má svoje výhody.

Akumulátorová elektrická reťazová píla

Ak je pre vás prenosnosť dôležitá, ale nechcete sa zaoberať benzínom, môže byť pre vás vhodná akumulátorová elektrická reťazová píla. Obsahuje nabíjateľnú batériu – podobne ako mnohé iné nástrojoje. Pretože sa napájajú z batérie, čo znamená, že na prácu budete mať obmedzený čas, kým sa nabijete. Tieto modely sú tiež zvyčajne drahšie, napriek tomu sú tichšie, pretože nedochádza k hukotu motora.

Elektrická reťazová píla

Ak ste ochotní obetovať prenosnosť kvôli nekonečnej výdrži, možnosťou je káblová elektrická reťazová píla. Na rozdiel od svojho akumulátorového náprotivku sa táto tichá a ľahká voľba pripája do zásuvky na zdroj energie, čo vám umožní píliť, kým sa vaše ruky neunavia. Má podobný výkon ako akumulátorové modely nižších a stredných tried, ale vo všeobecnosti je slabšia ako benzínový model. Bohužiaľ, budete musieť zostať blízko domova, pretože bez zásuvky nič neodpílite! Káblový model je často najlacnejšou dostupnou možnosťou, pretože nevyžaduje palivo ani nabíjateľné batérie.

Reťazová píla s benzínovým motorom

Uvažujte o motorovej píle poháňanej benzínom? Pokiaľ ide o silu, často prídete na to, že najväčší výkon ponúka benzínová motorová píla. Je to kvôli motoru, z ktorého sú poháňané, ktorý môže produkovať viac rezného výkonu a napájať väčšiu dĺžku tyče. To umožňuje ľahšie píliť väčšie stromy. Nanešťastie spolu s týmto výkonným motorom prichádza aj oveľa hlasnejší hluk a ťažší nástroj. Sú však úplne mobilné a umožňujú možno najuniverzálnejšie použitie.

Ponúkame široký sortiment záhradnej a lesnej techniky, motorové píly svetových značiek Stihl, Hecht, Al-ko, Stiga, Honda. Súčasne je predaj podporovaný  aj profesionálnym servisno-technickým zázemím s dobre preškolenými  pracovníkmi. Vyberte si z našej širokej ponuky reťazových píl do vašej záhrady.

U nás nájdete kvalitné a výkonné motorové píly. Kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore