Našli ste nižšiu cenu?

Traktorové kosačky a ridery

Pri výbere kosačky je potrebné myslieť na veľkosť pozemku a šírku záberu kosačky. Na kosenie a údržbu väčších trávnatých plôch za krátky čas a bez námahy poslúžia záhradné ridery a traktorové kosačky.

Zahradný rider je určený najmä pre členité záhrady. Ich výborná manévrovateľnosť zabezpečí jednoduché kosenie aj okolo stromov, záhonov, či záhradných chodníkov. Otáčanie aj na malej ploche im nerobí problém. Jednoduché ovládanie a motor umiestnený medzi nápravami umožňuje jednoduché ovládanie a lepší výhľad na kosenú plochu. Záhradné ridery s väčším výkonom pokosia aj prerastenú trávu.

traktorove kosacky a ridery 2

Traktorové kosačky majú výkonnejšie motory, objemnejší zberný kôš a väčší záber kosačky ako záhradné ridery. Poradia si s každou trávnatou plochou. Sú vybavené väčšou sekačkou, trávnatú plochu tak pokosíte rýchlo a bez námahy.

Pri výbere si všímajte zavesenie sekačky – sekačka ktorá kopíruje povrch terénu nepoškodí trávnik ani pri nerovnom teréne. Pre správne fungvanie zberu posekanej trávy je dôležitá aj šírka a vyhotovenie vyhadzovacieho tunelu. Množstvo inteligentých funkcií ako zapnutie kosačky tlačítkom, palubný počítač s  ukazovateľmi stavu paliva, nabitia batérie, senzorom na plnenie koša zvyšujú komfort obsluhy.

traktorove kosacky a ridery

Nie je to však len jednoúčelová záhradná kosačka. Širšie použitie má aj vďaka prídavným zariadeniam. Široká paleta príslušenstva umožňuje záhradný traktor využiť aj ako odhŕňač snehu, či na prepravu materiálu pripojením závesného vozíku, vyhrabávač starej trávy, prevzdušňovač, aj ako rozmetadlo alebo zhrňovacia radlica na sneh. Záhradné traktory sú univerzálne stroje do záhrady a pre práce okolo domu, ktoré využijete po celý rok.

Kvalitný predajca záhradnej techniky vám poradí s výberom rideru či traktorovej kosačky vhodnej presne pre vašu záhradu. Rovnako tak vám po sezóne zabezpečí servis a údržbu stroja.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore