Našli ste nižšiu cenu?

Tipy a triky ako vertikutátor pomôže s prevzdušnením trávnika

Pravidelná a dlhodobá starostlivosť je rozhodujúca pre udržanie atraktívneho trávnika. Samotné kosenie však vždy nestačí. Vertikutáciou a prevzdušnením trávnika môžete pomôcť zlepšiť príjem vody, kyslíka a živín. Oboje odporúčame robiť niekoľkokrát do roka.

a8f95d20c8eb329baf5d

Prevzdušňovač trávnika je vybavený drobnými oceľovými hrotmi pripevnenými k bubnu. Tieto hroty vyrývajú do zeme malé otvory, ktoré pomáhajú uvoľniť trávnik. Prevzdušňovanie môže zabrániť zhustnutiu a zamotaniu trávy. Z tohto dôvodu odporúčame prevzdušniť trávnik niekoľkokrát do roka.

Vertikutácia je intenzívnejší typ prevzdušňovania. Vertikutátor sa používa na ryhovanie trávnika pomocou malých oceľových čepelí. Tento proces tiež odstraňuje burinu, mach a plsť. Nepoškodzuje však korene trávy. Vertikutácia by sa mala vykonávať dvakrát ročne.

Vertikutácia vášho trávnika

Vertikutáciu nie je potrebné vykonávať tak často ako prevzdušňovanie. Prvýkrát odporúčame vertikutáciu trávnika každý rok na jar po poslednom mraze. To osvieži vašu trávu po chladných zimných mesiacoch. Na jeseň postup zopakujte druhýkrát. To dáva tráve ďalšiu šancu absorbovať dôležité živiny, ktoré ju udržia zdravú.

Po prevzdušnení a/alebo vertikutácii trávnika odporúčame prehrabať ho pomocou obyčajných hrablí na trávnik. Ak si všimnete nejaké veľké medzery v tráve, možno budete chcieť tieto oblasti znova posiať. Ak chcete dosiahnuť ešte sýtejší odtieň zelenej a udržať váš trávnik zdravý, aplikujte hnojivo a pravidelne a výdatne ho zavlažujte – vaša tráva sa vám poďakuje.

Nižšie nájdete tie najlepšie vertikutátory z našej ponuky, aby ste sa na sezónu 2022 mohli pripraviť čo najlepšie.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore