Našli ste nižšiu cenu?

Prečo každý majiteľ trávnika potrebuje vertikutátor: Výhody a tipy

Ak sa chcete postarať o vašu trávu tak, aby bola zdravá a krásna, vertikutátor je nevyhnutným nástrojom, ktorý vám pomôže odstrániť nečistoty, prekážky a iné veci, ktoré môžu brániť vašej tráve v raste.

Čo robí vertikutátor?

[a href=”?id-shop_61c0b40a55f57″]Vertikutátor[/a] je záhradný nástroj, ktorý sa používa na kyprenie vrchnej vrstvy pôdy, ako aj na odstraňovanie odumretej trávy alebo buriny. Tento proces umožňuje lepšie prevzdušnenie pôdy a podporuje nový rast trávy.

Existuje niekoľko druhov vertikutátorov na trhu, ako sú benzínové, elektrické a akumulátorové. Každý typ má svoje výhody, ktoré sa líšia v závislosti od toho, aké veľké máte potreby na úpravu vášho trávnika.

Typy vertikátátorov

Benzínové vertikutátory sú zvyčajne veľmi výkonné a preto sú ideálne pre veľké trávniky. Sú tiež nezávislé na elektrickej sieti, čo znamená, že si nemusíte robiť starosti s káblami a môžete s nimi pracovať na vzdialených miestach.Elektrické vertikutátory sú omnoho tichšie a ľahšie ako benzínové, čo z nich robí ideálne riešenie pre menšie trávniky. Nemusíte si robiť starosti s benzínom, údržbou motora a podobne. Stačí ich zapojiť do elektrickej siete a začať s prácou.Akumulátorové vertikutátory sú zvyčajne ľahšie ako benzínové a môžu byť pohodlne použité na stredne veľké trávniky. Majú výhodu, že s nimi nemusíte byť pripojení k elektrickej sieti a môžete ich používať tam, kde nie je prístup k elektrickej energii.

Kedy je potrebné použiť vertikutátor?

Vertikutátor musíte použiť, keď váš trávnik vykazuje známky zhutnenej pôdy, nadmernej plsti – to je vrstva odumretej trávy, machu a koreňov, ktorá sa hromadí na povrchu trávnika – a/alebo slabý rast trávy. Niektoré indikátory, ktoré naznačujú, že váš trávnik si vyžaduje pozornosť, zahŕňajú:– Zhromažďovanie vody na povrchu po silnom daždi– Špongiovitý pocit pri chôdzi po trávniku– Nahromadenie machu – Zmena farby trávnika a holé škvrny

U nás v Romerx nájdete rôzne druhy vertikutátorov a máme tiež širokú škálu príslušenstva na úpravu trávnikov. Radi vám pomôžeme s výberom toho správneho vertikutátora pre váš trávnik.

V každom prípade, ak chcete mať zdravý a krásny trávnik, investícia do vertikutátora sa určite oplatí. Vyberte si ten správny typ pre svoje potreby a sledujte, ako sa váš trávnik premieňa pred vašimi očami!

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore