Našli ste nižšiu cenu?

Najlepší čas na nákup snežnej frézy

Najlepší čas na kúpu snežnej frézy nie je vtedy, keď ju potrebujete. Ak totiž počkáte do prvej fujavice, je pravdepodobné, že snežnú frézu už nenájdete – nieto ešte využiť najlepšie ponuky sezóny.

Podľa odborníkov by zákazníci, ktorí hľadajú skvelé ponuky na snehové frézy, mali konať hneď a nečakať na pokles teplôt. Najlepší čas na kúpu snehovej frézy je skôr, ako ju musí zákazník použiť. Čakanie, kým začne padať sneh, môže predstavovať problémy, pretože s blížiacou sa zimou budú snehové frézy veľmi žiadané. Rovnako ako pri iných udalostiach je vždy najlepšie plánovať dopredu. Ideálny čas na nákup snežnej frézy je na začiatku sezóny.

Čo je potrebné premyslieť pred kúpou snehovej frézy

Pravdepodobne ste už rozmýšľali o tom, prečo chcete snehovú frézu. Jednak to ukončí nekonečné odhŕňanie snehu a  povedzme si úprimne, nie je tou najzábavnejšou zimnou aktivitou, akú si dokážeme predstaviť. Pri kúpe snehovej frézy je však potrebné myslieť na niekoľko vecí.

Pohon snehovej frézy

Existuje niekoľko druhov snehových fréz a to benzínové, elektrické na napájací kábel alebo akumulátorové snežné frézy. Benzínové snežné frézy sú pohodlné a výkonné, no ak nechcete míňať na benzín, máte iné možnosti. Pri pohľade na akumulátorové snežné frézy, ktoré môžu byť pohodlnejšie ako tie, ktoré vyžadujú predlžovací kábel, budete chcieť zvážiť veľkosť batérie a dobu prevádzky. Doba chodu snehovej frézy napájanej z batérie bude závisieť od množstva snehu, ktorý odpratávate, a od okolitej teploty, ako aj od veľkosti batérie. Pre optimálny výkon odporúčame mať vždy po ruke ďalšie batérie, aby používatelia nemuseli čakať, kým sa batérie dobijú, aby mohli pokračovať v čistení.

Podnebie

Pred výberom stroja zvážte podnebie vo vašom regińe, priemernú hĺbku sneženia a frekvenciu sneženia. Zamyslite sa nad tým, pretože tieto faktory ovplyvnia aj to, ako (a ako často) budete používať snehovú frézu. Tí, ktorí žijú v chladnejších klimatických podmienkach a oblastiach, kde je sneh hlbší a častejšií, budú potrebovať výkonnejšiu snehovú frézu a možno aj širšiu.

Váš vonkajší priestor

Nakoniec zvážte priestor, ktorý budete musieť odpratávať. Ak máte veľkú príjazdovú cestu alebo široké chodníky, pravdepodobne budete potrebovať širšiu snežnú frézu.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore