Našli ste nižšiu cenu?

ZĽAVOVÝ KUPÓN!

ZĽAVA 5%

PLATÍ PRE VŠETKY PRODUKTY OKREM SEKCIE TRAKTORY.

romerx5

Čo je dobré vedieť pri kúpe benzínovej kosačky v roku 2023

Benzínové kosačky na trávu sú už dlho obľúbené medzi majiteľmi domov vďaka svojej spoľahlivosti a jednoduchosti použitia. Ľahko si poradia aj s väčšími trávnikmi, čo z nich robí praktickú voľbu pre mnohých.

Napriek rastúcej obľube elektrických a akumulátorových kosačiek si benzínové modely naďalej držia významný podiel na trhu.

Prečo by ste si mali kúpiť novú benzínovú kosačku

Jedným z najvýznamnejších pokrokov v benzínových kosačkách bolo zavedenie motorov s nízkou spotrebou paliva. Tieto motory spotrebujú menej paliva a produkujú menej emisií ako tradičné modely, čo z nich robí ekologickejšiu možnosť. Novšie modely sú navyše navrhnuté s ohľadom na redukciu hluku, vďaka čomu sú tichšie ako staršie modely.

Okrem palivovej účinnosti a zníženia emisií sú novšie benzínové kosačky vybavené aj radom funkcií navrhnutých tak, aby sa starostlivosť o trávnik uľahčila a zefektívnila. Napríklad kosačky s vlastným pojazdom uvoľnia námahu pri tlačení kosačky po dvore. Sú tiež vybavené funkciami, ako je funkcia mulčovania, bočného vyhadzovania, zadného vyhadzovania a zber do koša či centrálne nastaviteľnej výšky kosenia.

Tlačená benzínová kosačka verzus traktorová kosačka

Ak máte trávnik väčší ako je priemer, zvážte traktorovú kosačku. Traktorová kosačka predstavuje síce veľký výdavok, ktorý je oveľa drahší ako klasická tlačená kosačka, ale má mnoho výhod. Medzi hlavné výhody patrí: Rýchlejšie kosenie, väčšia kapacita paliva a pohodlie pri sedení pri kosení. Benzínová kosačka s pojazdom sa však ľahšie obsluhuje a skladuje.

Benzínové kosačky na trávu zostávajú obľúbenou voľbou medzi majiteľmi domov aj v roku 2023. Výrobcovia zareagovali na meniace sa požiadavky trhu vytvorením ekologickejších a efektívnejších modelov. Zatiaľ čo  elektrické a akumulátorové kosačky naďalej získavajú na popularite, benzínové kosačky zostávajú praktickou a spoľahlivou voľbou pre tých, ktorí majú väčšie trávniky.

Nižšie nájdete to najlepšie z našej ponuky benzínových kosačiek na trávu, aby ste sa na sezónu 2023 mohli pripraviť čo najlepšie.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore