Našli ste nižšiu cenu?

Ako využijete záhradný vysávač a fukár na lístie vo vašej záhrade

Ponúkame na predaj vynikajúci sortiment záhradných vysávačov a fukárov na lístie a sme si istí, že nájdete to, čo bude pre vás a vašu záhradu najvhodnejšie. Máme pre vás niekoľko dobrých rád, pokiaľ ide o výber najlepšieho záhradného vysávača alebo fukára na lístie.

Na čo sa používajú záhradné vysávače a fukáre na lístie?

Záhradné vysávače a fukáre na lístie môžu pomôcť s niekedy nemožnou úlohou upratovania popadaného lístia a ľahkého záhradného odpadu. Mnoho modelov bude kombinovať funkcie fúkania a vysávania. Väčšina vysávačov na lístie bude tiež drťiť opadané lístie a malé vetvičky pripravené na kompostovanie.

Čistenie trávnika od listov je dôležité, pretože môžu blokovať svetlo a prenášať choroby, ktoré ovplyvňujú zdravie vášho trávnika. Vysávač a fukár na lístie nie je určený na zber kameňov alebo vetvičiek, pretože tie môžu poškodiť stroj. Ak potrebujete zbierať listy z kamienkových príjazdových ciest alebo zeminy, najskôr ich vyfúkajte na trávnatú plochu a potom ich povysávajte.

Ktoré záhradné vysávače a fukáre na lístie sú vhodné pre malé záhrady?

Ak máte malú záhradu, bude sa vám hodiť ľahký ručný elektrický alebo akumulátorový fukár na lístie alebo vysávač. Pred kúpou zvážte dĺžku kábla akéhokoľvek elektrického fukára lístia, pretože vaša pracovná oblasť bude musieť byť v dostatočnej vzdialenosti od elektrického zdroja. Prípadne sa rozhodnite pre akumulátorový model.

Ktorý fukár na listy je vhodný do väčších záhrad?

Ak máte väčšiu záhradu alebo plochu na údržbu, potom benzínový fukár na lístie môže byť pre vás tou správnou voľbou. Benzínový fukár na lístie môže poskytnúť viac energie ako ich elektrické ručné náprotivky. Modely batohov prenášajú väčšinu hmotnosti na váš chrbát pomocou širokých polstrovaných ramenných popruhov. To uľahčuje prenášanie takto nastavených väčších a výkonnejších fukárov.

Na väčších plochách môžete využiť aj fukáre a vysávače na kolesách. Vysávače a fukáre na listy s kolieskami vám uľahčia prácu na veľkých plochách a budú disponovať veľkými zbernými vrecami.

Aké sú rôzne typy záhradných vysávačov a fukárov na listy?

2 v 1 Záhradné vysávače a dúchadlá

S najväčšou pravdepodobnosťou budete chcieť vysávač aj s fukárom na listy. Umožňujú vám fúkať odpad na hromady a potom ho nasať do pripevnených vriec, pričom sa pri tomto procese listy zhutnia a rozdrvia. Zostane vám tak jemný odpadový materiál ideálny na kompostovanie, pretože vďaka väčšej ploche povrchu, na ktorom môžu úradovať baktérie a vzduch, dochádza k hnilobným procesom oveľa rýchlejšie. Najpohodlnejšie vysávače sú tie, ktoré môžu prepínať medzi nastaveniami prepínačom.

Ručné elektrické fukáre na lístie

Fukár na listy v najjednoduchšej forme predstavuje elektrické ručné modely, ktoré čistia oblasti silným prúdom vzduchu. Listy je možné fúkať na hromady, odkiaľ ich možno preniesť do kompostovacích košov alebo zlikvidovať. Moderné akumulátorové fukáre využívajú novú, inovatívnu technológiu lítium-iónových batérií. Sú výkonné ako mnohé benzínové stroje, ale sú čistejšie, ľahšie, tichšie a ľahšie sa štartujú. Batérie je možné nabiť už za 30 minút a majú výdrž až dve hodiny. Ak investujete do jedného z akumulátorových fukárov, má to výhodu, že batériu a nabíjačku je možné použiť aj s iným akumulátorovým náradím v rovnakom rozsahu. Fukáre na lístie s benzínovým pohonom môžu produkovať pôsobivý prúd vzduchu, ktorý využijete na rozsiahlych plochách.

Teraz viete, čo potrebujete, prezrite si náš vynikajúci sortiment záhradných vysávačov a fukárov na lístie – sme presvedčení, že nájdete perfektný vysávač pre vás a vašu záhradu.

U nás nájdete kvalitné a výkonné záhradné fukáre na listy. Kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore