Našli ste nižšiu cenu?

Ako si vybrať štiepačky dreva na rok 2023

Zima je tu – o tom niet pochýb. Ak ste jedným z mnohých ľudí, ktorí vykurujú svoje domy kachľami na drevo, viete, že rúbanie dreva, môže byť síce skvelým cvičením a nevyhnutnou úlohou, ale je to dosť namáhavá práca.

Existujú lepšie spôsoby, ako to urobiť – môžete použiť štiepačku dreva.

Hydraulické štiepačky dreva

Hydraulická štiepačka dreva je typ štiepačky, ktorý vám napadne ako prvý. Ako pohon používajú externý zdroj energie (zvyčajne elektromotor alebo benzínový motor). Čerpadlo je napojené na hydraulický systém, ktorý je spojený s baranidlom. Baranidlo sa pohybuje dopredu, keď sa čerpadlo otáča, pomaly a isto tlačí na drevo neuveriteľnou silou. Hydraulické štiepačky dreva sú dostupné v širokom rozsahu cien a štiepacích kapacít.

Elektrické štiepačky

Tieto štiepačky používajú ako zdroj energie elektrický motor, a preto zvyčajne vyžadujú predlžovací kábel. Sú dobrou kombináciou výkonu, prenosnosti a pohodlia. Predlžovací kábel vás pripojí k blízkej zásuvke, či už ide o váš dom alebo generátor. Sú však nehlučné, nenáročné na údržbu, ľahko sa skladujú a predstavujú všestrannú možnosť pre väčšinu majiteľov domov, ktorí chcú tu a tam rozdeliť niekoľko kusov dreva.

Benzínové štiepačky

Štiepačky s benzínovým motorom sú zvyčajne najvýkonnejšie možnosti dostupné na trhu. Často zahŕňajú kolesá a podvozok. Mnohé modely je možné použiť aj vo vertikálnej alebo horizontálnej polohe, vďaka čomu sú mimoriadne univerzálne. Ak budete ďaleko od elektrickej zásuvky (napríklad v lese, či na chate) alebo ak každú sezónu štiepite veľa dreva (najmä ak sú vaším hlavným zdrojom tepla kachle na drevo), štiepačka dreva poháňaná benzínovým motorom je pre vás pravdepodobne najlepšia. Majte na pamäti, že benzínový motor vyžaduje väčšiu údržbu ako elektromotor, tieto modely sú vo všeobecnosti drahšie ako elektrické a zaberajú viacej priestoru.

Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa štiepačiek dreva alebo potrebujete pomoc pri rozhodovaní, ktorá z nich tá  pravá pre vás, neváhajte nás kontaktovať alebo nás navštívte v našej predajni záhradnej techniky Romerx.

Ponúkame štiepačky dreva rôznych značiek, ako AL-KO, Güde, HECHT a VARI.U nás nájdete kvalitné a výkonné štiepačky dreva, ktoré využijete v rôznych terénoch. Kompletnú ponuku nájdete v našom e-shope alebo predajni Romerx.

Nákupný košík
Kliknutím mimo skryjete panel porovnania
Porovnať
Návrat hore