Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Zabudnuté heslo.

Na Vašu e-mailovú adresu boli úspešne odoslané prihlasovacie údaje.

Ponorné čerpadlo alebo vodáreň?

Ponorné čerpadlá sú najobľúbenejším druhom čerpadiel používaných v domácnostiach a záhradách. Sú výkonným a efektívnym spôsobom čerpania vody. Ponorné čerpadlá musia byť ponorené vo vode. Pravidelne sa nazývajú čerpadlá na vodu , pretože sú zvyčajne umiestnené vo vnútri žumpy alebo komory.

Ako si vybrať ponorné čerpadlo pre svoju záhradu

  1. Najprv zhodnoťte veľkosť oblasti alebo koľko vody je potrebné odstrániť. Hlavný rozdiel medzi modelmi čerpadiel je v tom, ako rýchlo dokážu čerpať vodu (prietok).
  2. Vyberte správne čerpadlo pre čerpanú kvapalinu, tj čistú vodu, špinavú vodu atď.
  3. Vyberte ponorné čerpadlo, ktoré vyčistí vodu do požadovanej hĺbky.
  4. Keď to vyriešite, malo by byť pre vás ľahké nájsť to správne záhradné čerpadlo pre danú prácu.

Použitie ponorného čerpadla:

Ponorné čerpadlá alebo kalové čerpadlá sú výborné na čerpanie podzemnej vody, priesakov alebo zrážok a odporúčajú sa pre protipovodňové systémy. Ponorné čerpadlá možno efektívne použiť pri odvodňovaní stavieb alebo staveniska, čo umožňuje dodávateľom pokračovať v práci vo vlhkom počasí. Hlavnou výhodou ponorných čerpadiel je, že vo všeobecnosti nevyžadujú nasávanie, pretože sú už ponorené vo vode. Elektrické ponorné čerpadlá možno použiť interne alebo externe (na rozdiel od čerpadiel poháňaných motorom).

Všetky z ponorných čerpadiel majú iné špecifické použitie a aplikácie zahŕňajú:

  • Čerpanie studne alebo vrtu
  • Drenáž lokality
  • Prenos vody
  • Protipovodňová ochrana
  • Odstraňovanie odpadovej vody

Ponorné alebo kalové čerpadlá sa často odporúčajú na ochranu pred povodňami, pretože sú malé a ľahko skladovateľné, rýchlo sa používajú a sú mimoriadne účinné pri čerpaní vody.

Môžu byť zapojené natrvalo a ak je čerpadlo automatické, spustí sa v prípade potreby. 

Je dôležité si uvedomiť, že rôzne ponorné čerpadlá majú rôzne využitie a musíte si vybrať najvhodnejšie čerpadlo pre vaše požiadavky. Ponorné čerpadlá sú navrhnuté tak, aby pracovali pri úplnom ponorení do kvapaliny. To zaisťuje udržiavanie čerpadla v chlade, čo znamená, že môže bežať dlhší čas bez dozoru. Naše ponorné čerpadlá sú veľmi spoľahlivé.